[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

شیراز میزبان نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور، روزنامه شیراز نوین

نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور با هدف بررسی راهکارهای تقویت و توسعه خدمات بیمارستان‌های خیریه، به میزبانی مشترک دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مجمع خیرین تأمین سلامت فارس و مجمع خیرین تأمین سلامت کشور، در شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دبیرکل مجمع خیرین تأمین سلامت کشور در این اجلاس گفت: در حال حاضر ۷۵ بیمارستان خیرساز در کشور، کار خدمت رسانی به مردم و مراجعان را بر عهده دارند.
 دکتر حسینعلی شهریاری با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه در شیراز و بررسی راهکارهای توسعه خدمات این بیمارستان‌ها افزود: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ‌همواره تلاش می‌کند به عنوان بازوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عمل کند و خدمات بهداشتی و درمانی به صورت شایسته ای به مردم سراسر کشور ارائه شود. او اضافه کرد: تمام مسائل و قوانین حوزه سلامت در هیئت دولت بررسی و تصویب می‌شود.
دبیرکل مجمع خیرین تأمین سلامت کشور همچنین از تشکیل کمیته پزشکان خیر در مجمع خیرین تأمین سلامت کشور برای ورود بیشتر پزشکان به کارهای خیر، خبر داد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم گفت: در کشور چهار نوع تعرفه دولتی، عمومی‌ غیردولتی، خیریه و بیمارستان‌های خصوصی وجود دارد و یکی از مسائلی که با آن روبرو هستیم این است که این تعرفه‌ها هر سال تغییر می‌کنند و با توجه تورم موجود تعرفه‌هایی که مشخص شده برای گرداندن این خیریه‌ها کافی نیست.
 دکتر علی بهادر افزود: تصوری که مردم و مسئولان از بیمارستان‌های خیریه دارند و باعث می‌شود تعرفه آنها هر سال کمتر از بیمارستان‌های خصوصی و بالاتر از بیمارستان‌های دولتی قرار گیرد، این است که باید این بیمارستان‌ها به مردم کمک کنند.
او اضافه کرد: با مشاهده کلمه خیر، مردم توقع دارند که تعرفه این بیمارستان‌ها کمتر یا مساوی تعرفه بیمارستان‌های دولتی باشد. همچنین موضوعی که از گذشته وجود داشته این است که وقتی بیمارستانی به نام خیریه نامگذاری می‌شود، اغلب یک پشتیبان یا درآمد جاری برای آن بیمارستان مشخص می‌شده است که در حال حاضر چنین چیزی وجود ندارد و بیمارستان‌هایی که اسم خیریه دارند، تنها در ساخت و تجهیز آن خیرین مشارکت دارند و اداره امور به وسیله گرفتن پول از مردم یا سازمان‌های بیمه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه پیشنهادات خود را در این زمینه با مسئولان و رؤسای بیمارستان‌ها مطرح کرده و پیرانون آن‌ها تبادل نظر شد.
قائم مقام مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز در این اجلاس گفت: در حال حاضر ۷۵ بیمارستان خیریه در کشور داریم که با هزاران تخت بستری بیماران در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی به بیماران خدمات ارائه می‌کنند.
 دکتر محمدهادی ایمانیه از وجود صدها بیمارستان خیریه در حال ساخت خبر داد و افزود: این بیمارستان‌ها به طور مکرر با مشکلاتی در زمینه تعرفه‌ها، بیمه‌های عمومی ‌و بیمه‌های تکمیلی مواجه می‌شوند، بنابراین باید تشکلی از بیمارستان‌های خیریه کشور ایجاد شود.
او اضافه کرد: مجمع خیرین تأمین سلامت فارس با همکاری مجمع خیرین سلامت کشور، معاونت درمان وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه کشور، میزبان نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور شد تا مسائل مختلف مربوط به بیمارستان‌های خیریه کشور بررسی شود.
دکتر ایمانیه اظهار امیدواری کرد بیانیه پایانی این اجلاس منجر به تشکیل دبیرخانه بیمارستان‌های خیریه کشور شود.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز گفت: در استان فارس به عنوان یکی از استان‌هایی که از بیشترین کمک و مشارکت خیرین در ساخت بیمارستان خیریه برخوردار است، برای برگزاری نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور برای مسائل مختلف بیمارستان‌های خیریه در کنار توانمندی‌های آنها پیش‌قدم شدیم تا در کنار اینکه این بیمارستان‌ها بتوانند از کمک‌های مربوط به دولت و خیرین استفاده کنند، خدماتی بسیار خوبی به مردم و مراجعان ارائه کنند.
 دکتر علی اکبر رامجردی با بیان اینکه امروزه بیمارستان و مراکز خیریه توانسته اند خدمات قابل توجهی در امر درمان به بیماران نیازمند ارائه دهند، افزود: به ابتکار مجمع خیرین تأمین سلامت فارس با هدف یکپارچه بودن سیاست‌های رؤسای بیمارستان‌های خیریه در کشور، تلاش شد نخستین اجلاس رؤسای بیمارستان‌های خیریه کشور با هدف راه اندازی دبیرخانه هماهنگی تبیین‌های اقدامات نظارتی بیمارستان‌های خیریه کشور راه‌اندازی شود و خدمات رسانی به بیماران نیازمند از سوی این مراکز خیریه به شکل هدفمندتر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی