[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

انتخابات هیئت رئیسه جدید شورا قانونی است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز گفت: با توجه به اعلام شفاهی و کتبی شورا در پاسخ به نامه فرمانداری مبنی بر خودداری رئیس شورا از امضای صورتجلسه و دعوتنامه انتخابات هیئت رئیسه جدید، خدشه‌ای به انتخابات روز دوشنبه مورخ 28/05/98 هیئت رئیسه شورای اسلامی ‌شهر شیراز وارد نیست.
به گزارش روابط عمومی ‌فرمانداری شهرستان شیراز، اعضای هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی ‌شهر شیراز با محمدرضا امیری، فرماندار شهرستان شیراز دیدار و گفتگو نمودند. سیدعبدالرزاق موسوی رئیس منتخب شورای اسلامی ‌شهر شیراز در دیدار اعضای هیئت رئیسه این شورا با فرماندار شهرستان شیراز گفت: در سال سوم به بیشترین همکاری و ارتباط با فرمانداری نیاز داریم.
وی نقش فرماندار شهرستان در توسعه را بسیار برجسته ارزیابی کرد و گفت: در اولین اقدام تلاش برای حفظ انسجام داخلی شورای شهر را دنبال می‌کنیم و ارتباط با مجموعه‌های خارج از شورا با اولویت فرمانداری گام دوم است. موسوی اظهار کرد: برنامه یک‌ساله شورای شهر شیراز برای سال سوم را ظرف یک ماه تنظیم و تصویب می‌کنیم علاقه‌مندیم دغدغه مجموعه مدیران استان و شهرستان را داشته باشیم و امیدواریم تأثیر آن به زودی برای مردم ملموس باشد.
وی بیان داشت: هیئت رئیسه جدید شورای شهر شیراز به دنبال ارائه خدمات و آرامش به شهر است.
در ادامه، فرماندار شیراز ضمن تبریک عید غدیرخم و همچنین انتخاب هیئت رئیسه جدید، با اشاره به جایگاه شورا به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی اظهار داشت: همیشه اعتقاد داشته‌ و به آن پایبند بوده‌ام که عینی‌ترین جلوه‌های مردم سالاری و مشارکت مردم، وجود شوراهای اسلامی‌ شهر و روستا است و در راستای تقویت آن همواره کوشیده ام.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز افزود: لازم است هر مدیر و نهادی به جایگاه خود و دیگران توجه داشته باشد و البته باید بداند هر سازمان برای کسب موفقیت خود لازم است به عنوان یک خرده سیستم از سیستم‌های بزرگتر، با محیط اطراف در تعامل مستمر باشد؛ به ویژه اینکه فلسفه وجودی همه بخش‌های عمومی ‌اعم از حاکمیت دولت و سازمان‌های محلی نظیر شورا و شهرداری، ارائه خدمت مطلوب به مردم است. بنابراین برای انجام این خدمتگزاری گریزی جز هماهنگی، انسجام و تعامل با رعایت مقررات نیست.
امیری در خصوص روند برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: از آنجا که دعوتنامه اعضای شورای اسلامی‌ و همچنین طرح دو فوریتی، با امضای نایب رئیس شورای اسلامی‌ شهر شیراز به فرمانداری واصل شده بود، فرمانداری بر اساس تکلیف قانونی مبنی بر نظارت بر حسن اجرای قانون شوراها، مقررات را به شورا یادآور شد. مقرراتی که بیان می‌دارد زمانی که رئیس شورا در جلسه حضور داشته باشد، امضای تمامی ‌مکاتبات و اداره جلسات به عهده وی است.
وی افزود: پس از ارائه توضیحات اعضای شورا و با توجه به اعلام شفاهی و نامه مکتوب شورا در روز دوشنبه مورخ 28/05/98، مبنی بر خودداری رئیس شورا از امضای صورتجلسه و دعوتنامه، خدشه ای بر انتخابات هیئت رئیسه جدید وارد نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی