[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۹۸، روزنامه شیراز نوین

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، معدن و تجارت با هدف رونق تولید، نوسازی صنایع، حمایت هدفمند از صنایع دارای اولویت و نیز توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به شرایط کنونی کشور مشخص شد.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی افزود: فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ به تفکیک استان‌ها تدوین شده است.
وی تأکید کرد: با عنایت به اهمیت نحوه تأمین مالی طرح‌های اعلام ‌شده در سال جاری به عنوان اولویت اصلی، تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی براین اساس خواهد بود.
زرندی تصریح کرد: از صندوق توسعه ملی درخواست کرده‌ایم که این اولویت‌ها را مدنظر قرار دهند و به‌ بانک‌های عامل نیز ابلاغ کنند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به محدودیت‌های مالی موجود، در هر استان بر اساس قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و نیاز کشور، اولویت‌های طرح‌ها تعیین شده است.
زرندی همچنین تأکید کرد: سایر طرح‌هایی که در فهرست اولویت‌ها دیده نشده است، اما دارای ویژگی‌های خاص از جمله نوآوری، فناوری جدید، جایگزینی واردات در محصولات تولیدی هستند، در صورتی که براساس بررسی بانک‌های عامل، از توجیه‌پذیری فنی، اقتصادی و مالی لازم برخوردار باشند، پس از تأیید معاونت طرح و برنامه این وزارتخانه قابل پیگیری خواهند بود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی