[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رئیس کل دادگستری فارس : عمل به قانون فضای انتخابات را با‌نشاط می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس رسالت ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی را جلب اعتماد عمومی در جهت تاثیرگذاری آراء مردم در سرنوشت جامعه دانست.
علی القاصی در اولین نشست ستاد مرکزی پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان ضمن تشریح جایگاه قانونی این ستاد گفت: عملکرد این ستاد با همکاری اعضاء در انتخابات گذشته باعث گردید شاهد فضای انتخاباتی سالم تر و رقابتی تری باشیم که این امر زمینه حضور و مشارکت حداکثری را فراهم ساخت.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس که ریاست ستاد مرکزی پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی را برعهده دارد در ادامه بیان داشت: با تلاش اعضای این ستاد که همه از دست اندرکاران اصلی انتخابات هستند، در انتخابات گذشته فضایی سالم با کمترین میزان تخلفات و جرائم در استان حاکم گردید و در سایه این فضای امن، مردم انتخابی آزاد در راستای توسعه ایران اسلامی را انجام دادند که این امر هدف نهایی همه تلاشگران عرصه انتخابات است. وی با اشاره به اینکه اندک اقدامات انحرافی در انتخابات سال گذشته به دقت در رصد دستگاه قضایی، انتظامی و امنیتی قرار داشت گفت: اندک افرادی که در برخی شهرها قوانین را نادیده گرفته و مرتکب جرائمی شدند در چارچوب قانون برخورد قاطع و قانونی صورت گرفت و در چند مورد پرونده‌های آنان همچنان مفتوح و در حال رسیدگی است. وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد چندی پیش دستگیر شده و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند گفت: کسانی که به امنیت انتخابات و اعتماد عمومی صدمه وارد می‌کنند باید بدانند تحت تعقیب خواهند بود و دستگاه قضایی تا اعمال مجازات قانونی از تلاش و پیگیری دست برنخواهد داشت. رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود در نخستین نشست ستاد مرکزی پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بر استفاده از تجربیات موفق گذشته در برنامه‌ریزی‌های ستاد تاکید کرد و افزود: اگر برنامه‌ریزی‌ها هدفمند، دقیق و منطبق بر قانون باشد و همه اعضاء و متولیان امر به وظایف قانونی خود عمل نمایند شاهد هیچ انحراف و قانون شکنی نخواهیم بود. القاصی متذکر شد: اعمال و رفتار همه ما مسئولین تحت نظارت و پایش مردمی قرار دارد و اگر در روند انتخابات از مسیر عدالت و بی طرفی خارج شویم هدف اصلی ما که صیانت از آراء و جلب اعتماد عمومی است تحت الشعاع قرار خواهد گرفت. وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل تشکیل این ستاد در کلیه شهرستان‌های استان به رؤسای حوزه‌های قضایی خبر داد و گفت: در مجموعه قضایی شعبات ویژه‌ای در دادسرا و دادگاه‌ها در راستای پیگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی اختصاص یافته که از هم اکنون با کمک سایر نهادهای ذی صلاح رصد تبلیغات زودهنگام و خارج از ضوابط و همچنین فعالیت‌های خارج از عرف کاندیدهای احتمالی و طرفداران را برعهده دارند. القاصی همچنین با تأکید بر اینکه ایجاد فضای با نشاط انتخاباتی تنها در سایه عمل به قانون و احترام به مقررات موضوعه عملی و اجرائی است به مسئله استفاده‌های غیرمجاز از امکانات دولتی و عمومی اشاره و تصریح کرد: استفاده از امکانات دولتی منحصر به بهره برداری از ابزار و وسایل نیست بلکه سوءاستفاده از موقعیت‌های شغلی در راستای تأثیرگذاری و جهت دهی به افکار عمومی را نیز شامل می‌شود.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی