[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مشارکت دستگاه‌ها با پلیس مهم‌ترین اصل در امنیت پایدار است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی ‌استان، مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط در بحث امنیت و تعامل با نیروی انتظامی ‌را مهم ترین اصل در تأمین امنیت پایدار در جامعه عنوان کرد.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، کارمند رتبه 15 مهدی نعمایی با حضور در دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، گفت: برقراری امنیت در جامعه تنها از طریق امور امنیتی و انتظامی محقق نمی شود؛ بلکه این امر نیازمند راه‌های فرهنگی و اجتماعی بوده که می توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و تعامل با ادارات به تقویت این زمینه کمک مؤثری کرد. وی نقش فرمانداری را در انجام اقدامات فرهنگی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر دانست و بر همکاری دو نهاد در زمینه آموزش و آگاه سازی عموم مردم و خانواده‌ها تأکید کرد.
رئیس اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی ‌معاونت اجتماعی پلیس فارس تصریح کرد: نیروی انتظامی به دنبال اعتماد و جلب مشارکت حداکثری دستگاه‌ها در راستای برقرای امنیت و آرامش است تا امنیت مطلوبی در جامعه حاکم شود.
نعمایی با اشاره به آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق، قانون و نظم عمومی، تأکید کرد: ایجاد آرامش و احساس امنیت در جامعه در گرو اخلاق مداری و رعایت نظم و امنیت اجتماعی و تعامل هرچه بیشتر دستگاه‌ها با پلیس است. در ادامه، مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز اظهار داشت: ایجاد هماهنگی و تعامل با نیروی انتظامی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه پیشگیری از جرایم موجب افزایش رضایت‌مندی و امنیت بالا در جامعه می شود. فاطمه زارع مهذبیه ضرورت پایبندی به ارزش‌های اسلامی ‌و باورهای مذهبی در نهاد خانواده را بسیار مهم ارزیابی و تأکید کرد: توسعه اقدامات فرهنگی و آموزش مهارت‌های زندگی، اصل راهبردی در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی است که می‌بایست سازمان‌های تأثیرگذار دولتی همراه با پلیس در این مسیر تلاش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی