[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

کشف انبار روغن موتور احتکار شده در شیراز، روزنامه شیراز نوین


معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت فارس از کشف یک انبار احتکار روغن موتور در شیراز خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدابراهیم صداقت شنبه 2 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال تماس تلفنی یک شهروند و ارائه گزارشی در مورد گران‌فروشی روغن موتور، بازرسان برای بررسی موضوع اقدام کردند. 
صداقت گفت: بازرسان با انجام خرید صوری روغن موتور، گزارش شهروند را در خصوص گران‌فروشی تأیید کرده و در حین بازرسی متوجه وجود انباری پشت واحد صنفی متخلف شدند که در سامانه انبارها ثبت نشده و مملو از روغن موتور بود. 
وی  با توجه به دستورالعمل سازمان حمایت و بر اساس ماده 4 قانون نظام صنفی، تخلف احتکار برای این واحد محرز و پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و 408 میلیون و 974 هزار ریال تشکیل شد.  معاون بازرسی سازمان صمت با بیان اینکه از انبار یاد شده، هزار و 540 گالن روغن موتور 4 لیتری، 30 گالن روغن موتور 20 لیتری، 289 قوطی و اسکازین کشف شد، گفت: پرونده این احتکار برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است. صداقت با اشاره به افزایش قیمتی که اخیراً در روغن موتور خودرو رخ داده، اضافه کرد: به دنبال این افزایش قیمت نظارت بر بازار عرضه این محصولات تشدید شده است. 
معاون بازرسی سازمان صمت خاطرنشان کرد که این سازمان با هرگونه گران‌فروشی یا احتکار این محصولات در بازار با جدیت برخورد خواهد شد، لذا مردم هم می‌توانند موارد را از طریق تلفن 124 (ستاد خبری سازمان صمت) اطلاع دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی