[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

باید منتظر بدتر از این‌ها هم باشیم!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ارژن در نهمین هفته لیگ برتر فوتسال متحمل ششمین شکست فصل شد. چهار شکست در خانه و حالا دومین شکست بیرون از خانه در سالن فجر شهرستان کوچک ساوه.
سن ایچ تیم قدرتمند و مدعی این فصل لیگ برتر، 5 بر 2 نماینده باسابقه شیراز را شکست داد و هم خودش صدرنشین شد و هم ارژن را به قعر جدول فرستاد. رضا جوانبخت و مرتضی کشاورز کاپیتان‌های اول و دوم ارژن زنندگان دو گل این تیم در این مسابقه بودند.
حمیدرضا کمالی در خصوص این مسابقه به شیرازنوین گفت: بازی در ساوه دیداری با تفاوت‌های زیاد بین دو تیم بود. یکی از تیم‌ها بسیار خوب و سازمان یافته با تشکیلات بسیار قوی که در هفته‌های قبل هم کیفیت خود را نشان داده بود، در مقابل تیم ما که از لحاظ مهره در این بازی وضعیت خوبی نداشتیم. یعنی علاوه بر کمبودهایی که از لحاظ فنی داریم، بازیکنانی مثل فخری و بذرافشان را هم نداشتیم و دستمان خیلی بسته بود. کلاً قابل قیاس با تیم حریف نبودیم. با این حال تا جایی که توانستیم با این تیم جنگیدیم و فکر می‌کنم زورمان به آنها نمی‌رسید. با وجود اینکه دو گل عقب‌ماندگی را به یک گل کاهش دادیم و دوباره پس از گل سوم به بازی برگشتیم و گل دوم را زدیم و زمان داشتیم برای جبران، اما بچه‌های ما کمی ‌احساسی عمل می‌کردند. جوان‌هایی که به بازی فرستادیم هم چندان خوب کار نمی‌کردند و در نهایت اختلاف بیشتر شد و باختیم. داوری هم هیچ مشکلی نداشت و حق حریف برد بود. به آنها تبریک می‌گویم. ضمن اینکه از تیم خودمان هم نباید بیش از این انتظار داشته باشیم.
کمالی در واکنش به این سوال که تیم سن‌ایچ ساوه چه پیشرفت‌هایی در این فصل کرده که چنین نتایجی کسب می‌کند، پاسخ مفصلی می‌دهد و می‌گوید: سالی که ما لیگ یک بودیم، سن‌ایچ هم در گروه خودمان در لیگ یک بود. هر دو تیم به پلی‌آف صعود کردند. ما بین آن چهار تیم قهرمان شدیم و به لیگ برتر رفتیم، اما سن‌ایچ بین چهار تیم چهارم شد! سال بعد سن‌ایچ کارش را ادامه داد و قهرمان لیگ یک شد. جواب زحماتش را گرفت و به لیگ برتر آمد. در سال اول لیگ برتر برنامه‌ریزی خوبی انجام دادند و به هدف اولشان که حفظ تیم در لیگ برتر بود رسیدند. آنها این کار را با جذب چند بازیکن انجام دادند و امسال آمدند بازیکن‌های سال قبلشان را حفظ کردند و مجدداً تیمشان را تقویت کردند. یعنی یک برنامه‌ریزی بسیار خوب. اما ما چه کردیم؟ ما هر سال چند بازیکن اضافه کردیم، سال بعد آنها را از دست دادیم، دوباره سال بعد بازیکنان خوبمان را از دست دادیم و بازیکنان جوان اضافه کردیم و در نهایت به جایی رسیدیم که دیگر کسی باقی نماند! تفاوت ما همین است. تفاوت در برنامه‌ریزی است. تفاوت در این است که آنها دو ماه قبل از مسابقات تیمشان را بسته‌اند، اردو زده‌اند و تدارکات چیده‌اند. دیگر گذشت آن زمانی که می‌گفتند با غیرت و تعصب بروید و هرطور شده تیم را نگه دارید. الان دیگر برنامه‌ریزی حرف اول را می‌زند، نه اینکه تا 10-15 روز مانده به شروع مسابقات یک لیگ سخت ندانیم کجای کاریم و بعد انتظار نتیجه هم داشته باشیم. نباید انتظار معجزه داشته باشیم. این افکار تا جایی جواب می‌دهد؛ اما به جایی  می‌رسیم که دیگر جواب نمی‌دهد و از انصاف هم دور است که ما بخواهیم بدون برنامه به اندازه تیم‌های بابرنامه موفقیت کسب کنیم. ما که زودتر به لیگ برتر رسیدیم وضعیتمان این است و حریف که بعد از ما به لیگ برتر رسیده، الان صدر جدول است. به کسی هم خرده‌ای نمی‌شود گرفت. نه به مدیریت، نه به من، نه به بازیکن. ظرفیت ما همین است. این اتفاقات طبیعی است و نباید تعجب کرد. من می‌دانستم این اتفاقات امسال برای ما رخ می‌دهد و باید منتظر بدتر از اینها هم باشیم.
کمالی افزود: ساوه شهری است که اندازه برخی شهرستان‌های فارس وسعت و جمعیت دارد؛ اما می‌بینید که می‌خواهند و دوست دارند، برای همین برنامه‌ریزی می‌کنند و نتیجه می‌گیرند. البته از یک مسئله هم نباید غافل شد، آن هم اینکه این تیم 4-5 سال است وارد فوتسال شده است، در حالی که ارژن نزدیک به 15 سال است دارد تیم‌داری می‌کند. شاید این‌ها هم روزی که به 10-12 سالگی رسیدند دیگر نتوانند و انگیزه‌ای برای تیم‌داری نداشته باشند. چون فوتسال بازدهی مالی برای کسی ندارد. الان تیم‌داری مهندس کریمی‌ چه سودی برایش دارد؟ خدا پدر و مادرش را بیامرزد که باز هم آمده برای یک سری جوان هزینه می‌کند. این جوان‌ها هم باید قدرش را بدانند. باید از آقای کریمی ‌تشکر کرد که سال‌ها دارد با تمام مشکلات تیم‌داری می‌کند.
سرمربی ارژن در پایان گفت: من تأکید می‌کنم که ما تا اینجای فصل بد نتیجه نگرفته‌ایم. ما با تیمی ‌مثل حفاری اهواز فقط 4 امتیاز اختلاف داریم و با تیمی‌ مثل‌ هایپر شاهین شهر که انقدر بازیکن خریده، فقط یک امتیاز اختلاف داریم. عملکرد خوبی داشته‌ایم و صحبت‌هایی هم هست از مسائل تیم که نمی‌شود آنها را عنوان کرد. من امیدوارم همه چیز برای ارژن ختم به خیر شود.
ارژن در هفته دهم رقابت‌ها روز جمعه همین هفته در شیراز میزبان فرش‌آرا از مشهد است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی