[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

دعوت‌نامه، روزنامه شیراز نوین


در بحبوحه جنگ نرم باید کنش ‌ها و واکنش‌های هوشمندانه‌‌ای اتخاذ کنیم. با مطالعه تاریخ معاصر با هجمه وسیعی از جنایتی روبرو می‌شویم که از سوی استعمارگران و استثمارگان بر ملت مظلوم ایران روا شده است. از اولین روزهای بهمن57 تا سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران؛ از حمایت‌های گسترده از دژخیمان رژیم بعث تا پشتیبانی از منافقان کوردل؛ از ترور داشمندان هسته‌ای تا به خاک و خون کشیدن مردم بی‌گناه اهواز؛ مثال‌های بی‌شماری وجود دارند که دشمنی‌‌های جریان خصم فقط با مردان دولت و بنیان‌گزاران انقلاب اسلامی نبوده است؛ بلکه آنها با تسلیحات شیمیایی، میکروبی، بمب‌‌های‌خوشه‌‌ای، سلاح‌های کشتارجمعی و بسیاری دیگر از دسیسه‌های ضد انسانی همواره بر ایرانیان تاخته و مردم بی‌گناه را به خاک ‌و خون کشیده‌اند...

 غافل از آن که آزادگی و حمیت ایرانی در روزهای سخت همیشه آبدیده‌‌تر می‌شود و با عزم استوار‌تری فریاد مقاومت و ایستادگی سر می‌دهد. اینک استعمارگران پیر و جوان پس از مغلوب شدن در خاک‌ریزها برآن شده‌اند تا اراده ایرانیان را از درون مستأصل ساخته و ریشه‌‌‌های‌  وطن‌پرستی و بن‌‌مایه‌‌های‌  اعتقادی جامعه را سست کنند. در راستای نیل بدین هدف شوم اتاق‌‌های‌ فکر زیادی تأسیس شده است و بنگاه‌‌های‌ اخبارپراکنی از هر سو بر آسمان ایران امواج مخرب می‌فرستند. 
البته این ‌گونه تهاجمات شنیع فقط یک سوی ماجرا است. تلاش‌‌های‌ بسیاری شده است تا تفکرات جهانی از ایرانیان باوری متوحش و بدوی‌ گونه داشته‌باشد و همه دستاوردهای تمدنی و ارزشی این سرزمین به فراموشی سپرده شود. در کمال تأسف قسمتی از حیله‌‌های‌  جنگ نرم تا حدودی به بار نشسته و امروزه بسیاری از کشورهای دور و نزدیک با فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی - اسلامی‌آن‌ چنان که شایسته است، آشنا نیستند. در گذشته قسمت عمده‌ای ‌از قوای تئوریسین‌ها و اندیشمندان ایرانی برای خنثی‌سازی تبعات جنگ ‌نرم در داخل مرزهای کشور صرف شد و توجه چندانی به دروغ‌پردازی‌ها و سم‌پاشی‌های برون مرزی نداشته‌ایم. به گواه آمار و ارقام، آمار گردشگران خارجی در ایران فرسنگ‌ها با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و این در‌حالی است که بسیاری از کشورهای بی‌ریشه با ساخت نمونه‌‌های‌ بزک کرده از تمدن ایرانی به سود و رونق شگفت‌انگیزی دست یافته‌اند. 
در نظر داشته‌باشیم فعالیت در عرصه گردشگری مواهب بی‌شماری برای کشور به دنبال دارد. اول آن که فرایند ارزآوری به کشور تقویت شده و در دراز مدت خواهیم توانست از گرداب طلای سیاه و همه تحریم‌‌‌های‌ پیمان‌شکنان رها شده و ساختار بیت‌المال را بر پایه اقتصادنوین جهانی بنا کنیم. دوم آن ‌که جهانیان با حضور در مهد تمدن خاورمیانه از شیوه زندگی و آبروی مردمان این سرزمین به درک صحیحی خواهند رسید و همه تبلیغات دروغین که حکایت از بربریت ما دارد، نقش برآب می‌‌شود. سوم آن ‌که جهانیان با حضور در ایران به صلح دوستی، مهمان‌نوازی و ریشه‌های سترگی که در این سرزمین جاری و ساری است پی‌ برده و هیچ ابرقدرتی از واهمه اعتراض‌‌‌های‌ جهانی دیگر جرأت تعدی نخواهد داشت. به همت والای پیشینیان، اکنون زیر‌ساخت‌‌ها و سخت‌افزارهای لازم برای دعوت جهانیان به ایران مهیاست. هر‌گوشه‌‌ای ‌از خاک این سرزمین دربردارنده بارقه‌‌هایی از نشانه‌‌های‌ ارزشی و تمدنی ماست و فرهنگ سترگ پارسی زبانان را با جان و دل فریاد می‌‌زند. از دیار زال و رستم تا خاک باقرخان و ستارخان، از شیرمردان خرمشهر و دزفول تا غیورمردان خراسان و مراغه، از شهر حافظ و سعدی تا پایتخت صفویان، از کرمان تا کرمانشاه؛ ایران مهد تمدن خاورمیانه است و در پناه این اصالت سترگ می‌توان به برکات مادی و معنوی همه جانبه‌ای‌دست یافت. جمع‌آوری همه مواهب گردشگری در این مرز و بوم سبب می‌شود تا سرزمین حماسه آوردگاه موعودی برای گردشگران داخلی و خارجی باشد و با سفر به این سرزمین از همه مواهب ارزشمند آن به ‌صورت یک جا بهره‌مند گردند. 
با این ‌حال به نظر می‌رسد برای جذب گردشگران بین‌المللی مسیر پر فراز و نشیبی پیش‌رو داریم. در کنار بهره‌‌برداری از ظرفیت‌‌های‌ موجود باید بسته‌‌های‌  پرجاذبه‌ای‌ را برای گردشگران خارجی فراهم کرد تا همه طیف‌ها از مردمان برون‌مرزی برای تماشای جاذبه‌‌های‌  نهفته در این سرزمین بی‌تابی کنند. مناسبت‌‌‌های‌  فرخنده‌ای ‌نظیر روز سعدی و حافظ، آیین‌های محرم و صفر، مراسم نوروز، اعیاد دینی، آیین‌‌های‌ رمضانی، جشن‌‌‌هایی که ریشه در تاریخ این سرزمین داشته و در مناسبت‌‌های‌ طبیعی برپا می‌شوند، جشنواره‌‌های‌ ملی و مذهبی و مناسبت‌‌‌هایی نظیر این‌ها بهانه‌‌ای ‌است تا جهانیان را به ایران فراخوانیم و بارقه‌هایی از تمدن و ارزش‌های معنوی این سرزمین پرده‌برداری کنیم. به طور حتم گسترداندن فرش قرمز برای گردشگران خارجی به معنای خروج از بحران‌‌‌های‌  اقتصادی و کسب اعتبار بین‌المللی برای ایران و ایرانیان است.
به همت همه تلاش‌‌هایی که در عرصه‌‌های‌ امنیتی و اطلاعاتی صورت می‌گیرد، ایران بر‌خلاف بسیاری از همسایگانش از نعمت امنیت به ‌عنوان اصلی‌ترین پیش‌نیاز جذب گردشگران برخوردار است و با تکیه بر روش‌های نوین تبلیغاتی خواهیم توانست جهانیان را به قلب تپنده خاورمیانه دعوت کنیم. برای نیل به این هدف والا نیازمند پرهیز از افراطی‌گری، خشونت، سیاه‌نمایی و سرکوب رفتارهای تیفوسی هستیم. ما در جبهه جنگ نرم نیازمند کنش‌‌ها و واکنش‌‌های‌ هوشمندانه‌تری هستیم. اقتصاد ایران با گردشگری جان دوباره‌ای‌ خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی