[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

در جاهایی جاسوس کشف کردیم که مسئولان دچار شگفتی شدند، روزنامه شیراز نوین

وزیر اطلاعات گفت: در هیچ زمانی مانند سال‌های اخیر، تقرب و نزدیکی به دشمن را به عناصر خودی نداشتیم، در جاهایی جاسوس کشف کردیم که وقتی گزارش آن را به مسئولان دادیم دچار شگفتی شدند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی گفت: همه دولت‌ها بعد از انقلاب به کشور خدمت کردند و در راستای رشد کشور کوشش نموده‌اند. فقط شرایط خدمت برای دولت‌ها متفاوت بوده و برخی دولت‌ها با توجه به اینکه اقتصاد کشور متکی به صادرات نفت است اقتصاد کشور را با نفت بشکه‌ای ۸ دلار اداره کردند، برخی هم شانس داشتند و کشور را در شرایط صادرات ۲ میلیون و پانصد هزار بشکه با قیمت ۸۰ و ۹۰ و ۱۲۰ دلار و گاهی ۱۴۰ دلار اداره کردند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: دولت فعلی جزء استثنایی‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب محسوب می‌شود؛ زیرا بی سابقه‌ترین اوضاع را در دولت فعلی شاهد بودیم، بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها تجربه شده است و بی‌سابقه‌ترین تخریب‌ها را درباره این دولت داشته‌ایم، چه از طرف بیگانگان و چه از داخل کشور خودمان. حتی به نادرست بر روی تخریب‌ها نام نقد نهادند و نقد را هم زیر سوال بردند.
وی گفت: در دولت فعلی بی‌سابقه‌ترین درآمد را تجربه کرده‌ایم، با این حال این دولت مدیریت کشور را به خوبی انجام داده است و نگذاشته شرایط به آن بدی که مورد نظر ترامپ بود برسد. با وجود مشکلات فراوان از بابت تحریم، دولت توانسته است قیمت ارز را ثابت نگه داشته و کاهش دهد و طبیعی است تا این کاهش قیمت به کالاهای اساسی برسد کمی‌زمان صرف می‌شود.
علوی افزود: در شرایطی که صادرات نفت ۲میلیون‌و ۵۰۰ هزار بشکه و قیمت آن هر بشکه ۱۲۰ دلار بود پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان یارانه کار سختی نبود، اما در شرایطی که صادرات نفت با کمترین قیمت به کمترین حد خود رسیده پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان یارانه شبیه معجزه است که البته دولت این کار را انجام داده است.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: تحریم‌ها می‌توانست یک کشور را فلج و آثار تخریبی سیاسی اقتصادی فراوانی بر ما بگذارد، اما با رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت با تدبیر و برنامه‌ریزی و مردم ما با بالابردن آستانه صبر در مقابل مشکلات ناشی از تحریم، از تحریم عبور کردیم. ملت و دولت خود را با تحریم وقف داده‌اند.
نقطه اوج تحریم‌ها پشت سر گذاشته شده است
وزیر اطلاعات گفت: بخشی از امنیت اجتماعی و اقتصادی را می‌توان در مبارزه و مقابله با فساد اقتصادی تعریف کرد. وزارت اطلاعات در خصوص شناسایی عاملان فساد در بازار ارز و دلالان این حوزه، موارد بسیاری را بررسی و شناسایی کرده است، شناسایی‌شدگان متهم هستند چه در ایجاد فساد در بازار ارز و چه در اخلال و تعرض به زمین‌های منابع طبیعی که چیزی حدود یک میلیون هکتار تجاوز به این زمین‌ها را کشف و در اختیار قوه قضائیه قرار داده‌ایم که به بیت‌المال بازگشت است.
وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات چیزی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده است.
علوی گفت: در حوزه‌های گوناگون اقتصادی فسادهایی شناسایی شده است و همه شناسایی‌شدگان متهم محسوب می‌شوند نه مجرم، به این خاطر در مرحله اتهام، معرفی رسانه‌ای انجام نمی‌شود؛ زیرا بسیاری از مردم فرق میان مجرم و متهم را نمی‌دانند و بسیاری از متهمان ممکن است تبرئه شوند.
وزیر اطلاعات افزود: گاهی شکل‌گیری یک فساد اقتصادی ۴ سال به طول می‌انجامد و شناسایی آن هم به تبع آن طولانی‌تر خواهد شد، اگر اقدامات وزارت اطلاعات نبود نیمی‌از پرونده‌های فساد و اقتصادی شناسایی نمی‌شد.
علوی تصریح کرد: اولویت ما صیانت از مدیران کشور است، در این راستا کارکرد بسیاری داریم. موضوع نفوذ، مسئله کاملاً فنی و حرفه‌ای و کارشناسی است به این منظور تشکیلاتی به نام اداره کل نفوذ آنهم در سه قسمت که البته بیش از این نیاز به توضیح نیست شکل گرفته است.
وزیر اطلاعات گفت: نفوذ توسط سرویس‌ها، اما با تابلوی بازرگانی و اقتصادی و ... انجام می‌شود و در لایه‌های متغیر حکومت مستقر نمی‌شوند و اولویت اداره نفوذ بر روی بخش‌هایی از دولت که به صورت دوره‌ای تغییر می‌کنند نیست بلکه در لایه‌های ثابت سرمایه‌گذاری بلند مدت مثلاً ۲۰ساله انجام می‌شود.
وی افزود: افرادی که نفوذ می‌کنند معمولاً داغ‌ترین شعارهای حکومت را می‌دهند خیلی زود دیگران را متهم می‌کنند پیش از اینکه خودشان در معرض کوچک‌ترین توهم و شبهه‌ای قرار گیرند. پیدا کردن عوامل نفوذی بسیار مشکل‌تر از جاسوسان است نفوذی‌ها در راستای دفاع از نظام مسائلی را مطرح می‌کنند که به باورهای مردم آسیب می‌زند.
علوی گفت: اولویت ما صیانت از مدیرانی است که سرمایه نظام محسوب می‌شوند و مخلصانه خدمت کرده‌اند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: فضای مجازی یک واقعیت است که هم دشمن و هم ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم. مقام معظم رهبری هم بارها تأکید کرده‌اند که مسئولان نظام حداکثر استفاده را در راستای اهداف نظام از این فضای مجازی به‌عمل آوردند. در این خصوص دشمن بهتر از ما از این فضا بهره برده است. وی ادامه داد: فضای مجازی مانند یک ابزار است که باید درست از آن استفاده شود و دشمن در حال سوءاستفاده از فضای مجازی است. پس باید راهکارهای عالمانه و فنی در مدیریت فضای مجازی به‌کار گرفته شود و روی فرهنگ فضای مجازی کار شود تا ما از ثمرات آن بهره‌مند و از اثرات زیان بار آن در امان باشیم.
علوی همچنین از کشف یک نوار ۱۵ هزار تایی فشنگ کلاشینکف در یکی از عملیات‌های سربازان گمنام از تیم‌ها و عوامل تروریستی خبر داد و افزود: در ۶ سال اخیر کمترین اقدامات تروریستی در ایران روی داده است، با وجود اینکه از تروریست‌ها حمایت بیشتری می‌شد.
وی تصریح کرد: اگر اشراف وزارت اطلاعات و همکاری دیگر نهادهای مربوطه نبود در مدت ۶سال اخیر شاهد اقدامات تروریستی بسیاری بودیم، در ضمن رکن اصلی وزارت اطلاعات خود مردم هستند. مردم هر کجا مورد مشکوکی مشاهده کنند آن را گزارش می‌دهند و وزارت اطلاعات آن را شناسایی و به آن ضربه وارد می‌کند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: در هیچ زمانی مانند سال‌های اخیر، تقرب و نزدیکی به دشمن را به عناصر خودی نداشتیم، در جاهایی جاسوس کشف کردیم که وقتی گزارش آن را به مسئولان دادیم دچار شگفتی شدند. وزارت اطلاعات با کمک حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح توانست شبکه جاسوسی CIA را متلاشی و جاسوسان را شناسایی کند و عملاً چشم CIA آمریکا کور شد.
وی در پایان سخنانش گفت: ذکر و یاد یا زهرا(س) کمک‌کننده ما بوده است و ما تأثیر این ذکر را دیده‌ایم، حال ممکن است عده‌ای مسخره کنند، ولی تمسخر آن‌ها بر باورهای ما اثری ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی