[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پدرخوانده‌ها برایم تصمیم نمی‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای اسلامی‌شهرشیراز گفت: به هیچ شخصی و هیچ جریانی بیرون از شورا، هیچ تعهدی نداده‌ام و هیچ پدرخوانده و مادرخوانده‌ای ‌برایم تصمیم نمی‌گیرد.
سیدعبدالرزاق موسوی در جمع خبرنگاران خاطر نشان ساخت: همواره تابع تصمیمات منطقی و خرد جمعی اعضای شورا هستم و هیچ کسی خارج از شورا نباید از ریاست و اعضای شورای شهر انتظاراتی داشته‌باشد. وی افزود: من از سال اول کاندیدای ریاست شورا بودم و در انتخابات فعلی ۱۱ نفر از اعضا به‌من رأی داده‌اند که پیام آنها نیز هماهنگ و منسجم بوده و خواستار تغییراتی مثبتی در فضای شورا و شهر هستند.
موسوی با اشاره به برنامه‌‌های‌ آتی خود افزود: بخش عمده‌ای ‌از کارهایی که مدنظر داریم در بهره‌برداری از ظرفیت‌‌های‌خارج از شوراست. 
به همین منظور با استاندار، فرماندار و چهره‌‌های‌  شاخص سیاسی و اجتماعی صحبت کرده‌ام. خوشبختانه اکثریت آنها نیز با من هم نظر هستند و امید می‌رود روزهای روشنی پیش رو داشته‌باشیم.رئیس شورای اسلامی‌شهرشیراز با اشاره به اینکه دوره فعالیت شورا چهارساله است، خاطر نشان کرد: شورای شهر شیراز با سایر شوراهای شهرها تفاوت ندارد ولی ظرفیت‌‌هایی که می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار دهد متفاوت‌تر است. به همین منظور تلاش داریم در سال سوم شهر شیراز را با استفاده از همه ظرفیت‌‌های‌ مختلفی که در اختیار داریم بسازیم و این شهر را به سمت جایگاه اصلی که لایق آن است سوق دهیم. موسوی با اشاره به کاستی‌‌های‌  پیشین افزود: کمیته نظارت تا به حال به دلایلی فعال نشده و اعضای شورا بر آن هستند تا این کمیته هر چه سریع‌تر کار خود را آغاز کند. 
وی از فعال شدن مرکز پژوهش‌‌های‌ شورا خبر داد و گفت: در بحث یاوران شورا هم به لحاظ حقوقی با مشکلاتی روبرو بودیم که امید می‌رود با شکل‌گیری تعاملات بیشتر برطرف شود.
رئیس شورای اسلامی‌شهرشیراز با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم گفت: دفاع از ارزش‌ها و شناساسی معنویت‌‌های‌  نهفته در اسلام به همراه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مبارزه با ظلم، فساد و تبعیض از آموزه‌‌های‌  ایام عزاداری سید و سالار شهیدان است و شورای اسلامی‌شهر شیراز هم توجه ویژه‌ای ‌به مبانی ارزشی و اعتقادی شهروندان خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در خط مقدم مبارزه با جهل قرار دارند و نادانی بزرگترین دشمن جامعه و شریعت است، عنوان کرد: رسانه‌ها به دلیل ایفای نقش راهبردی در جامعه، رسالتی بزرگ برعهده دارند و امید داریم با همراهی جامعه مدیران و مسئولان و اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه رسالت‌‌های‌  اصلی خود را در پایبندی به قانون، حفظ اخلاق حرفه‌ای، عدالت، انصاف و رعایت مصلحت عمومی‌جامعه به نحو شایسته‌ای‌ به جا آوریم.
موسوی با اشاره به حاشیه‌‌های‌ مطرح شده درباره لغو جلسه هفته گذشته شورا گفت: جلسه‌ای‌که در روز چهارشنبه برگزار نشد، منطبق با قانون بود و قرار نبود جلسه‌ای ‌برگزار شود. چنانچه نیاز به جلسه باشد باید در جمع اعضای شورا مورد تصویب قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی‌شهرشیراز با اشاره به این مسئله که عضو علی‌البدل معنایی ندارد، افزود: در خصوص وضعیت و مرخصی مهدی حاجتی از زندان پیگیری‌‌های‌  لازم را از طریق مجراهای قانونی انجام می‌دهیم. همچنین برای استعفا و درراستای عضو علی‌البدل، فرمانداری هر تصمیم بگیرد، شورا به آن توجه می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی