[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

کیفیت زندگی صدرانشینان ارتقا می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی
اولین نمایشگاه جشنواره صنایع دستی و بوم‌گردی شهر صدرا به همت شرکت عمران شهر جدید صدرا برگزار شد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در این آیین گفت:  بهبود وضعیت اجتماعی و فرهنگی صدرا در زمره اصلی سیاست‌‌های‌ ما قرار می‌گیرد. دکترخلیل‌حاجی‌پورافزود: وزارت راه و شهرسازی از دو سال قبل تا کنون رویکرد نوینی را در شهرهای جدید دنبال کرده است و این سیاست‌ها عمدتاً در حوزه اجتماعی و خلق مفاهیم فرهنگی و هنری در شهرهای جدید بوده است. وی با اشاره به برگزاری آیین شکوهمند بزرگداشت دانشمند برجسته ایرانی در شهر صدرا گفت: هفته اول خرداد‌ماه هم‌زمان با تولد ملاصدرا آیین هفته صدرا برگزار خواهد شد و با تصویب شورای شهر صدرا مقرر است زادروز ملاصدرا به نام هفته صدرا نام‌گذاری شود و این رویداد برجسته در تقویم فرهنگی شیراز و صدرا ثبت می‌شود. مدیر عامل شرکت عمران صدرا با اشاره به تنوع اجتماعی شهر جدید صدرا خاطر نشان ساخت: یکی ازمهم‌ترین مشکلات شهرهای جدید عمدتاً حضور موزاییکی فرهنگ‌‌های‌ مختلف در کنار یکدیگر است و یک رویدادهای جدید فرهنگی و اجتماعی می‌تواند به ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر شهر و مردم کمک کند.
دکتر حاجی‌پور با اشاره به فعالیت‌‌های‌  فرهنگی و هنری که در ادوار گذشته به میزبانی شهر جدید صدرا صورت گرفته، افزود: در سال گذشته شاهد برپایی نمایشگاه آثار نقاشان معاصر، جشنواره فیلم شهرهای‌ جدید و همایش‌‌هایی از این دست بودیم و امسال هم میزبان نمایشگاه خط اساتید برجسته کشور بودیم که با استقبال گسترده علاقه‌مندان همراه بود. وی با اشاره به کمبودهای سخت‌افزاری شهر تصریح کرد: متأسفانه یکی از مشکلاتی که از گذشته در صدرا وجود داشته به کمبود زیرساخت‌‌های‌  فرهنگی باز می‌گردد. به همین دلیل رویدادهای متنوع فرهنگی و هنری را با در نظر گرفتن بضاعت فرهنگی شهر در دستور کار قرار دادیم که اجرای مسابقه بالکن زیبای‌شهر یکی از برنامه‌‌هایی‌ است که امید می‌رود در راستای ایجاد سرزندگی در صدرا نقش ارزنده‌ای ‌بر جای گذارد. مدیرعامل شرکت عمران صدرا با اشاره به برپایی اولین نمایشگاه جشنواره صنایع دستی و بوم‌گردی شهر صدرا در مجموعه شهر سبز گفت: این جشنواره با برپایی ٢٢ غرفه از هنرهای صنایع دستی و با حضور جمعی از هنرمندان صنایع دستی و فعالان حوزه بوم‌گردی از دوم تا چهارم شهریور از ساعت ١٧ تا ٢٢ در مجموعه شهر سبز صدرا میزبان شهروندان است.دکتر حاجی‌پور افزود: این جشنواره مشتمل بر بخش‌‌های‌ مختلفی نظیر کارگاه‌‌های‌ آموزشی متنوع و غرفه‌‌های‌  مختلف است و می‌کوشد در شناسایی هنرمندان برجسته صدرا و تهیه بانک اطلاعاتی از آنها نقش مفیدی داشته‌باشد. وی با تبریک هفته دولت خاطر نشان ساخت: هفته دولت بهانه‌ای‌ است برای ارایه عملکرد دستگاه‌‌های‌  اجرایی و در همین راستا در نیمه‌دوم شهریورماه شاهد بهره‌برداری و کلنگ‌زنی تعدادی از پروژه‌ها در شهر جدید خواهیم بود.
در ادامه این مراسم معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری فارس گفت: شهر جدید صدرا می‌تواند پایگاه مناسبی برای ارایه فعالیت‌‌های‌خلاقانه در حوزه صنایع دستی و گردشگری باشد. حیدرعلی زاهدیان‌نژاد افزود: شهر صدرا مهاجرپذیر است و این تنوع مردمی‌ می‌تواند زمینه‌‌های‌رشد صنایع دستی و ایجا خط تولید را در مقیاس خوبی فراهم آورد. وی خاطرنشان کرد:آثار اساتید فرهنگ و هنر که در صدرا سکونت دارند در بهترین موزه‌‌های‌  جهانی به نمایش درآمده است و باید زمینه‌ای‌ فراهم شود تا شهر جدید هم از حضور آنها منتفع شود.
در ادامه این مراسم  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: با افزایش شور و نشاط در جامعه شاهد همراهی بیشتر مردم با دولت خواهیم بود. یداله رحمانی افزود: با تلاش مدیریت ارشد استان در هفته دولت شاهد بهره‌برداری از پروژه‌‌های‌  کلان زیادی هستیم که خوشبختانه شهر صدرا هم از این غافله عقب نمانده است. وی گفت: در زمینه رونق بوم‌گردی، استان فارس با دارا بودن بیش از ۴هزار آبادی زیر ساخت‌‌های‌ خوبی دراین حوزه دارد و بیش از یکصد پروژه بوم‌گردی مجوز فعالیت گرفته‌اند و مجوزهای دیگری نیز در آینده نزدیک صادر می‌شود.
گفتنی است اولین نمایشگاه جشنواره صنایع دستی و بوم‌گردی شهر صدرا با حضور هنرمندان صنایع دستی و فعالان حوزه بومگردی از دوم تا چهارم شهریور از ساعت ١٧ تا ٢٢ در مجموعه شهر سبز صدرا میزبان شهروندان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی