[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

نشاط جامعه با حفظ ارزش‌ها مهم است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر ضرورت پرداختن به نشاط و شادی در جامعه عنوان کرد: در عین حال، حفظ ارزش‌ها نیز بسیار مهم است.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با مدیران ادارات و دستگاه‌های دولتی فارس عنوان کرد: نباید برخی مواقع چیزهایی را آن‌ قدر مهم کرد که گرایش عمومی‌جامعه مغفول بماند، عموم مردم فهیم هستند و می‌دانند چه‌ کاری را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به هفته دولت گفت: هفته دولت، هفته بزرگداشت خدمات دولت‌مردان است و این‌گونه نیست که روزی کار و توقع از دولت نباشد.
امام جمعه شیراز ابراز داشت: جایی که زمینه برای گره‌گشایی از مشکلات مردم فراهم‌شده باشد، بسیار ارزشمند است و باید قدر آن را دانست.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با تأکید بر اینکه کوتاهی در خدمت موجب ناراحتی ائمه اطهار است، افزود: با آنکه مردم حقوق شهروندی دارند، از نگاه دینی حق آنان بیشتر است و نباید به فردی که امام زمان(عج) وی را دوست دارد، کم‌توجهی کنیم.
آیت‌الله دژکام خطاب به مدیران گفت: انسانیت و مردانگی بسیار مهم است. کاری کنید که نان زن و بچه کسی را نبرید، مطمئن باشید که در پیشگاه خداوند سربلند خواهید شد، هر کاری می‌توانید برای رضای خدا و انجام امور مردم صورت دهید، ممکن است فردی با تندی با شما برخورد کند؛ اما خدا حضور دارد، پس به‌درشتی با ارباب رجوع برخورد نکنید.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ابراز امیدواری کرد همگان بتوانند جهت‌گیری مردم به ارزش‌ها و کارهای انسانی را مورد احترام قرار دهند و اصراری بر تغییر دادن آن نداشته‌باشند.
فرماندار شیراز در این دیدار ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و بزرگداشت هفته دولت، اظهار داشت: در سال جاری طبق پیش‌بینی‌های انجام شده برای ایام نوروز در شهرستان شیراز و ورود مسافران نوروزی برنامه‌‌های‌ خوبی انجام شده بود که متأسفانه با بروز سیل پنجم و ششم فروردین ماه با اتفاقاتی تلخ و ناگوار مواجه شدیم که دستگاه‌‌های‌ اجرایی ماه‌ها درگیر آن شدند.
محمدرضا امیری به اعطای تسهیلات بازسازی اماکن به خسارت‌دیدگان اشاره کرد و بیان داشت: اعتبارات وصول شده کفاف تمامی‌افراد مدعی خسارت را نداد و همچنان در حال پیگیری هستیم.
وی همچنین به وقوع آتش‌سوزی در ارتفاعات کهمره سرخی اشاره کرد و گفت: به رغم هشدارها امسال شاهد حوادث آتش‌سوزی نیز بودیم که با تلاش‌ها و اقدامات دستگاه‌‌های‌  مرتبط مهار شد.
فرماندار شیراز در ادامه گفت: تعداد و گستره آتش‌سوزی‌ها در فارس کاهش یافته است و  با توجه به آمارها در سال جاری آتش‌سوزی در مراتع و ارتفاعات درمقایسه‌با سال گذشته کمتر بوده است.
این مقام مسئول از کمبود امکانات در حوزه آتش نشانی نیز یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که با تأمین تجهیزات شاهد چنین حوادثی نباشیم.
وی با بیان اینکه کشور در شرایط جنگ اقتصادی است، ابراز داشت: همه دستگاه‌های اجرایی بایددر شرایط کنونی بسیج شوند و دولت نیز با وجود دشوارهای و مشکلات ارائه خدمات در بخش‌‌های‌ عمرانی را متوقف نکرده است.
فرماندار شیراز گفت:  ۱۲۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۵۸ میلیارد تومان در هفته دولت در شهرستان در بخش‌‌های‌ آب‌رسانی، خدمات بهداشتی روستایی، مرکز سلامت گلستان، حوزه گردشگری، ورزشی و در حوزه رونق تولید به بهره‌برداری می‌رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی