[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

به ما می‌گفتند دختر را چه به فوتبال!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتسال پارس‌آرای شیراز دومین هفته لیگ برتر بانوان را هم با پیروزی پشت سر گذاشت. این تیم با دو گل نگین مسجدی و بهاره رستم‌پور، دریژنو فرخ شهر از استان کردستان را در سالن پهلوانان نصیری شیراز شکست داد و با 6 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفت. این تیم جمعه همین هفته در ساری به مصاف شهروند خواهد رفت.در همین رابطه، با نجمه برزگر سرمربی پارس‌آرا گفت‌وگوی کوتاهی کردیم.
بازی با دریژنو چطور بود؟
بازی نسبتاً سختی بود. تیم دریژنو نسبت به سال قبل خیلی قوی‌تر شده و نتایج خوبی هم گرفته. بازی در نیمه اول صفر-صفر تمام شد؛ اما در نیمه دوم تیم ما به گل اول دست پیدا کرد. سپس گل مساوی را دریافت کردیم؛ اما در فاصله سه دقیقه مانده به پایان بازی، گل پیروزی را زدیم.
گل انفرادی زیبایی هم بود.
بله. بهاره رستم‌پور بازیکن باتجربه ماست و این تجربه‌اش به ما کمک کرد. بهار چند سال سابقه در لیگ برتر داشته و در پیروزی‌های ما در این دو بازی تأثیر زیادی داشته.
در این بازی نسبت به بازی قبل پیشرفتی احساس کردید؟
خب هدف ما در تمریناتمان این است که بازی به بازی بهتر شویم. یعنی روی نقاط ضعفمان کار می‌کنیم تا بتوانیم در بازی بعد بهتر ظاهر شویم. البته هدف اول ما خوب دفاع کردن و گل نخوردن است. تمرینات ما بیشتر روی امور دفاعی متمرکز است و برایمان مهم این است که ابتدا گل نخوریم و بعد به فکر گل زدن باشیم. اما در مجموع فکر می‌کنم در این بازی نسبت به بازی قبل بهتر بودیم و اینکه کسب دو پیروزی ابتدای فصل مطمئناً بعدها خیلی به دردمان می‌خورد.
شناختی از حریف بعدی‌تان، شهروند ساری، دارید؟
نه؛ چون آنها تازه به لیگ برتر آمده‌اند. فقط می‌دانیم بازیکنان خوب و لیگ برتری را جذب کرده‌اند و تیم خوبی هستند. بازی هم در زمین حریف است و نمی‌تواند بازی آسانی باشد. امیدوارم بتوانیم این بازی را هم ببریم. امسال لیگ سخت و نزدیکی داریم و بازی‌ها اصلاً قابل پیش‌بینی نیستند.
از سوابق خودتان بگویید.
من تقریباً 20 سال است در این رشته هستم و حدود 6-7 سال است مربیگری می‌کنم. قهرمانی‌های مختلفی هم در رده‌ها و دسته‌های مختلف کسب کرده‌ام. از سال 78 فوتسال را شروع کردم. آن زمان تازه فوتسال بانوان راه افتاده بود و تقریباً هیچ اهمیتی به فوتسال بانوان داده نمی‌شد. حتی بعضی‌ها می‌خندیدند و می‌گفتند دختر را چه به فوتبال و خلاصه مسخره می‌کردند. ما در این شرایط کار کردیم؛ اما حالا خیلی وضعیت بهتر شده و ان‌شاءالله بهتر از این هم می‌شود. در عرصه مربیگری هم من از آموزش و پرورش شروع کردم و مربی تیم ناحیه بودم. یک سال با تیم راهنمایی به مقام قهرمانی رسیدیم. سپس با تیم کیاموتورز چند دوره قهرمان لیگ استان شدیم و بعد از آن بود که با آقای زارع همکاری کردیم و با پارس‌آرا در لیگ یک شرکت کردیم، قهرمان لیگ یک شدیم و به لیگ برتر آمدیم.
در حال حاضر چه دغدغه‌ای در ارتباط با تیم دارید؟
خب می‌دانید که ما بازیکنان قیمتی و اسمی ‌نداریم و فقط بهاره رستم‌پور و پرستو کهن بازیکنان باتجربه ما هستند. بقیه بازیکن‌ها همگی بی‌تجربه هستند و امیدوارم با همین داشته‌هایمان بتوانیم سربلند بیرون بیاییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی