[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

سرپرست شهرداری صدرا معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری شهرداری صدرا، جلسه شورای اسلامی‌شهر صدرا در خصوص انتخاب سرپرست شهرداری با حضور مهندس حمیدرضا صادقی رئیس شورا  و دیگر اعضای شورای اسلامی‌شهر صدرا برگزار شد و با رأی اکثریت اعضا، رضا انصاری به عنوان سرپرست شهرداری صدرا انتخاب شد.
در این جلسه مهندس حمیدرضا صادقی رئیس شورای اسلامی‌شهر صدرا با تبریک هفته دولت، گفت:  پس از برگزاری جلسه‌ای به دستور فرماندار  محترم  و با رأی کامل تمامی‌اعضای شورا، آقای رضا انصاری به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.
وی افزود: سرپرستی شهرداری صدرا از امروز تحویل آقای انصاری می‌گردد و امیدواریم که بتواند به نحو احسن و در چهارچوب قانون به وظایف خود عمل نمایند.
صادقی خاطر نشان شد: با توجه به مشکلات اخیر در شهرداری همه ما باید نسبت به گذشته دقت بیشتری در انجام وظایف داشته‌باشیم تا مشکلات گذشته تکرار نشود، همچنین جهت پیشبرد اهداف در توسعه مدیریت شهری و سلامت کاری قطعاً نیاز به تلاش و نظارت بیشتر و به کارگیری نیروهای قابل اعتماد و متخصص می‌باشیم. 
رئیس شورای اسلامی‌صدرا بیان کرد: شورا یک نهاد نظارتی بر عملکرد شهردار است و دخالتی در اختیارات او ندارد، از این رو تمام تصمیم‌گیری‌ها برعهده شهردار می‌باشد و ما به عنوان ناظر و نماینده مردم در خواست می‌کنیم همواره درب اتاق شهردار به روی مردم همیشه باز باشد، جلسات خصوصی در وقت غیراداری گرفته شود، در انتخاب معاونان و حتی مسئولان واحدها، افراد پاکدست، متخصص، کلیدی و مرتبط با رشته تحصیلی انتخاب گردند، حضور به موقع شهردار در مجموعه شهرداری قبل از کارمندان و حتی ترک اداره بعد از کارمندان در جهت پیشبرد نظارت دقیق و جلوگیری از مشکلات احتمالی، تکریم ارباب رجوع و عمل به منشور حقوق شهروندی و هماهنگی با کارکنان مجموعه و  انجام کلیه کارها در چهار چوب قانون با نظارت دقیق و به کارگیری کارشناسان پاکدست  از خواسته‌های مجموعه شورا و مردم است.
صادقی افزود: موضوع بسیار مهمی‌که باید در نظر گرفته شود تشکیل کارگروه کمیته انضباطی طبق آیین‌نامه انضباطی در شهرداری متشکل از شهردار یا معاونت توسعه و منابع، مسئول بازرسی، حراست محترم شهرداری و نماینده حقوقی شورا می‌باشد که با هماهنگی اعضای شورا آقای کشاورز به عنوان نماینده حقوقی در کمیته انضباطی حضور خواهد داشت.
صادقی رئیس شورای اسلامی‌شهر صدرا در پایان بیان کرد: از آقای انصاری خواهشمندیم که به هیچ عنوان تبعیض قومیتی در تمامی‌امور شهرداری و کارکنان قائل نشوند و افرادی که توانایی، شایستگی و صلاحیت کار را دارند در رأس کارها قرار دهند.
مسعودرحیمی، ‌عضو شورای اسلامی‌شهر صدرا نیز گفت: ضمن تبریک به آقای انصاری سرپرست شهرداری و با آرزوی موفقیت از آقای انصاری می‌خواهیم که وظایف محوله را با توجه به نیاز‌های شهروندان و در چهار چوب قانون به انجام رسانند، همه ما خادمان مردم از همه اقشار می‌باشیم. از آقای انصاری خواهشمندیم با کارمندان و کارگران به بهترین نحو ممکن برخورد شود و ما هم در شورای شهر در چهارچوب قانون حامی‌ و کمک احوال  شهرداری می‌باشیم و امیدواریم با همکاری و هماهنگی در این راستا بتوانیم اعتماد مردم را برگردانیم.
شهرام ملک‌زاده دیگر عضور شورای اسلامی‌شهر صدرا نیز گفت: ضمن عرض تبریک خدمت آقای انصاری سرپرست شهرداری صدرا که از انسان‌های نیک و تلاشگر هستند، امیدواریم  بتواند  این بارسنگین را با تلاش فراوان و صداقت در کار به سرانجام برساند.
وی افزود: یکی از عوامل اصلی که باعث شد به شهرداری ضربه وارد شود، موضوع  نظارت می‌باشد، نظارت در تمام ابعاد بایستی انجام گیرد، از این رو پیشنهاد می‌کنیم، شهردار شخصاً از تمامی‌طرح‌های عمرانی و تمامی‌ واحدها شخصاً بازدید نماید و ضمن بررسی مشکلات و راهکارهای مناسب در جهت انجام هرچه بهتر امور قدم بردارد. همچنین یکی دیگر از موضوعات مهم شفاف‌سازی در تمامی‌ امور است و با شفاف‌سازی می‌توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد. 
مهدی کشاورزی سخنگوی شورای اسلامی‌شهر صدرا نیز در این جلسه با تبریک انتخاب آقای انصاری گفت: تشکیل یک کارگروه انضباطی در شهرداری برای پیشگیری و برخورد با افراد خاطی قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود، ما با مدارا کردن با افراد خلافکار این جرأت را به این افراد می‌دهیم که جرم بالاتری را انجام دهند و تشکیل این کار گروه باعث جلوگیری از این مشکلات می‌شود.  مسئله بعد برچیدن تشریفاتی است که منجر به حیف و میل شدن بیت‌المال می‌شود، در آخر تطبیق مدارک تحصیلی و فردی و سوابق اخلاقی کارکنان برای در نظر گرفتن چارت سازمانی بسیار مهم است که می‌بایست به آن توجه ویژه‌ای شود.
در پایان رضا انصاری که با رأی کامل اعضای شورا به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد در سخنانی کوتاه گفت: قبول این مسئولیت در این موقعیت حساس بسیار سخت است و کار چندین برابری را می‌طلبد که می‌بایست تمامی ‌همکاران و اعضای شورا در کنار هم انجام دهیم.
وی افزود: ملاک انجام تمامی‌کارها در شهرداری قانون می‌باشد و حق و حقوق، شهروندان، شهرداری و کارکنان شهرداری در اولویت کار قراردارد، ضمن تشکر از شورای محترم که به من اعتماد کردند و این مسئولیت را به بنده واگذار کردند از آنها می‌خواهم، نقش نظارتی خود را برای برطرف کردن مشکلات پر رنگ‌تر نمایند، همچنین به دور از مسایل حاشیه‌ای ‌همه به فکر رفع مشکلات شهروندان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی