[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سهام معامله شده در بورس استان فارس ۱۴ درصد افزایش یافت، روزنامه شیراز نوین

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با اشاره به عملکرد مرداد ماه گفت: حجم سهام معامله شده در این ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد و ارزش ریالی معاملات ۵۹ درصد افزایش داشته است.
کرشمه ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به عملکرد بورس منطقه‌ای استان فارس در مرداد ماه اظهار داشت: در 20 روز فعالیت در این ماه 502 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 2731 میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت.
وی با بیان اینکه متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام در این مدت 136545 میلیون ریال بوده است، گفت: حجم سهام معامله شده در این ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد و ارزش ریالی معاملات 59 درصد افزایش داشته‌است. مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس بیان کرد: بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که 41 درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و 59 درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.
ترابیان عنوان کرد: در حال حاضر تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار 23 شرکت است که از این میان 5 شرکت در بازار اول، 10 شرکت در بازار دوم و 8  شرکت در فرابورس قرار دارند.
وی افزود: در یک ماه اخیر 26 ایستگاه کارگزاری خدمات لازم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده‌اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت 105034 میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار 5252 میلیون ریال بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی