[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

فارس پرچم‌دار گردشگری ایران، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس در سومین روز از هفته دولت، پروژه‌‌های‌ روستایی استان فارس با اعتبار 480 میلیارد تومان در مراسمی‌توسط رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.
رئیس‌جمهور  در این آیین از استان فارس به عنوان مرکز مهم فرهنگی و گردشگری در کشور یاد کرد و گفت: ‌استان فارس برای ما به عنوان مرکز فرهنگی و پرچمدار تمدن باستانی ایران حائز اهمیت است.
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی افزود:‌ استان فارس مرکز بسیار مهم برای گردشگری ایران است که حرم مطهر حضرت‌احمد‌بن‌موسی شاهچراغ (ع) و آثار تاریخی مهم از جمله ظرفیت‌های آن است.
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های برجسته شیراز در حوزه دانشگاهی و پزشکی،‌ جایگاه این شهر را به عنوان مرکز گردشگری سلامت یادآور شد و در ادامه این ارتباط از طریق ویدئوکنفرانس،‌ طرح‌های توسعه روستایی در استان فارس را افتتاح کرد.
دکتر عنایت الله رحیمی‌، استاندار فارس در این مراسم با اشاره به اینکه در هفته دولت ۸۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر 3هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد، به پروژه‌‌های‌ روستایی که در این مراسم توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد، اشاره کرد و افزود: توسعه روستایی از ابتدای دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار داشته و امروز شاهد تحقق این هدف در روستاهای استان فارس هستیم
وی ادامه داد:  آب‌رسانی به ۲۴ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان که روستاهای ۵ شهرستان ممسنی، بوانات، رستم، زرین‌دشت و جهرم را در بر می‌گیرد از جمله این پروژه‌‌های‌ روستایی است.
وی همچنین به بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۱۳ روستای فاقد برق به ارزش۱۰ میلیارد تومان در شهرستان‌‌های‌ جهرم، فیروزآباد، مهر، لارستان، داراب و رستم اشاره کرد و افزود: این اقدام مهاجرت معکوس و افزایش جمعیت روستاها، افزایش اشتغال و رونق فعالیت‌‌های‌  صنعتی، کشاورزی و دامداری و همچنین افزایش رفاه زندگی را در پی خواهد داشت.
نماینده عالی دولت در استان فارس گازرسانی به ۱۷۴ روستای استان فارس با اعتبار ۳۱۹ میلیارد تومان را از دیگر پروژه‌‌های‌ روستایی آماده بهره‌برداری دانست و عنوان کرد: این روستاها  مربوط به شهرستان‌‌های‌  جهرم، لامرد، اقلید، زرین‌دشت، سپیدان، شیراز، فراشبند، رستم، فسا، قیر وکارزین، مرودشت، ممسنی و فیروزآباد است.
استاندار فارس احداث راه و روکش راه‌‌های‌ روستایی را نیز در راستای توسعه روستاها حائز اهمیت دانست و افزود: تعداد زیادی پروژه در این حوزه با اعتبار ۳۳ میلیارد تومان امروزدر شهرستان‌‌های‌ رستم، خرامه، سپیدان، فسا، داراب، قیر و کارزین،کازرون و ممسنی به بهره‌برداری می‌رسد.
توسعه پوشش تلفن همراه روستایی با اعتبار ۶۴ میلیارد تومان در ۶۰۲روستا و همچنین ارائه خدمات الکترونیک با اعتبار ۸ میلیارد تومان در ۳۲۵ روستا نیز از جمله پروژه‌‌های‌ حوزه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بود که به گفته استاندار فارس در این مراسم به بهره‌برداری رسید.
وی همچنین به  افتتاح ۴ خانه بهداشت روستایی با ارزش ۶۹۳ میلیون تومان در شهرستان‌‌های‌ شیراز و مهر و همچنین افتتاح پروژه‌‌های‌  حوزه ورزش از جمله  ۵۰ خانه روستایی، ۳۱ زمین چمن مصنوعی و ۹ سالن ورزشی با ۳۲ میلیارد تومان اشاره کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی