[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

جهادگران به صورت زنجیره‌ای به مناطق آسیب‌زده اعزام می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

جهادگران فارس سیل‌زدگان خوزستان را تنها نگذاشتند و اکنون در «شعیبیه» مشغول بازسازی خانه‌‌های‌  منطقه هستند.
پس از سیل خوزستان روند یاری‌رسانی به سیل‌زدگان استان متوقف نشد.
جهادگران از جای جای استان فارس به این استان رفتند تا سهمی‌در بازسازی خانه‌‌های‌  سیل‌زدگان داشته‌باشند. شعیبیه یکی از مناطقی است که برای بازسازی و تعمیرات به استان فارس سپرده شده و جهادگران در حال یاری‌رسانی به مردم منطقه برای بهبود وضعیت زندگیشان هستند.
در این راستا  مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اردوهای جهادی با عنوان جهاد همبستگی با موضوع تعمیر و مرمت و یا احداث منازل سیل‌زدگان استان خوزستان از تیرماه ۹۸ در منطقه شعیبیه شهرستان شوشتر آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.
سید مجتبی  سرور زاده  ادامه داد: دهستان  شعیبیه  دارای ۵۶ روستاست که تعدادی از روستاهای آن در محدوه خدماتی سپاه فجر استان فارس قرار دارد که در این روستاهایی که در معرض سیل قرارداشتند خدمات تعمیراتی و احداثی انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: بیشترین خدمات در روستای عیله، روستای دهول و روستای یذاب که آب گرفتگی بیشتری داشتند، انجام می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس  بیان کرد: در این اردوها که استان فارس به‌عنوان استان معین در منطقه  مذکور مستقر شده، قرار شده که جهادگران نواحی مختلف استان پهناور به صورت زنجیره‌ای‌اعزام و نسبت به تعمیر و یا احداث عرصه‌‌های‌ احصاء شده اقدام کنند.
سرور زاده ادامه داد: بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس احداث ۵۰ واحد مسکونی و تعمیر و مرمت ۱۵۰منزل آسیب‌دیده را متعهد شده است که تاکنون بیش از ۱۷۷  واحد تعمیری یعنی ۲۷ واحد بیشتر از طرح مصوب، تمام و به مالکان تحویل داده است.
 وی گفت: همچنین ۴۵ عرصه دیگر نیز در حال حاضر با هدف احداث، در مراحل مختلف رنگه‌ریزی تا شناژ فوقانی به سر می‌برند. مسئول بسیج سازندگی و  قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر استان فارس عنوان کرد: تاکنون نواحی مقاومت بسیج سپاه لارستان، لامرد، مهر، فسا، دانشجویی و در حال حاضر نی‌ریز  در این اردوها شرکت کرده‌اند و قرار است نواحی بعدی نیز طبق برنامه زمان‌بندی شده اعزام شوند.
سرورزاده افزود: محوریت فعالیت تعمیرات و احداث منازل در سه روستای عیله یک، دهول و خماس با سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان فارس و نظارت بر حسن انجام کار آن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌استان فارس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی