[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

بخشودگی کارفرمایان بدهکار ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست تأمین اجتماعی استان فارس گفت: کارفرمایان خوش حساب حداکثر تا 13 شهریور فرصت دارند تا از طرح بخشودگی جرایم حق بیمه استفاده کنند.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی‌اداره کل تأمین اجتماعی فارس، محمد مصلایی گفت: با توجه به اتمام برنامه زمان‌بندی طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب، تا سیزدهم شهریورماه مهلت دارند تا از طرح بخشودگی جرایم استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: این طرح با هدف حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایان خوش حسابی که در ایجاد بحران و پرداخت نشدن حق‌بیمه مقصر نبوده و نوسانات ارزی و پدیده‌‌های‌  طبیعی (زلزله و..) منجر به بدهی آنها شده است، ازسیزدهم خرداد امسال آغاز شده است. مصلایی گفت: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به بدهی‌های قبل از 29 اسفند 1396 هستند می‌توانند در فرصت باقیمانده با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ‌ها و فرمانداری و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام کنند.
وی همچنین در خصوص بدهی کارگاه‌هایی که سال 97 به علتی خارج از اراده آنان نظیر نوسانات ارزی، پدیده‌های طبیعی و ... دچار مشکل و مشمول پرداخت جرایم شده‌اند، گفت: کارفرمایان این کارگاه‌ها تا سه ماه از تاریخ وقوع عوامل ابرازی برای ارائه مدارک به شعب تأمین اجتماعی مهلت خواهند داشت تا از تسهیلات مقرر در موضوع بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی فارس خاطرنشان کرد: چنانچه کارفرمایان دارای شرایط گفته شده، توان پرداخت بدهی بیمه‌ای خود را به شکل یک‌جا نداشته‌باشند می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند که در این صورت با تقسیط 12، 18، 24، 30، 36 به ترتیب از 100، 85، 75، 60 و 50 درصد بخشودگی جرایم برخوردار می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی