[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

برنامه تأمین آب شرب زرین‌دشت به صورت میان مدت انجام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 هم‌زمان با هفته دولت ده‌ها طرح عمرانی و توسعه زیرساخت در استان فارس به بهره‌برداری رسید، طرح‌هایی که طعم شیرین خدمت را در کام مردم این مرز و بوم ماندگار کرد، از جمله این طرح‌ها اصلاح خط آب‌رسانی زرین‌دشت در شرق استان فارس است که با حضور استاندار فارس به سرانجام رسید.
طرح  اصلاح خط انتقال آب شهرستان زرین‌دشت از چاه‌های بیخه دراز  با حضور عنایت الله رحیمی‌ استاندار فارس در دومین روز از هفته دولت به  بهره‌برداری رسید. استاندار فارس این پروژه  را اثر گذار و ارزشمند توصیف کرد و هفته دولت را فرصتی مغتنم برای ارائه خدمات کارگزاران دولت و دستگاه‌های اجرایی به مردم برشمرد و افزود: در هفته دولت بیش از ۳۵ پروژه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان زرین‌دشت به بهره‌برداری رسیده است.
رحیمی‌با اشاره به تلاش‌هایی که در حال حاضر برای ناکارآمد جلوه دادن نظام‌ مقدس جمهوی اسلامی‌انجام می‌شود، اظهار کرد:  حمله به دستاوردهای نظام طبیعتاً با زیر سوال بردن اقدامات ملموس کارگزاران اجرایی در دولت انجام می‌شود.
بیش از ۳۵ پروژه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان زرین‌دشت به بهره برداری رسید
استاندار فارس یادآور شد: افرادی که تلاش می‌کنند دولت را ناکار آمد جلوه دهند از این مسئله غافل شده‌اند که همه ما ساکنان یک کشتی با سرنوشت‌های مشترک هستیم که سوراخ کردن این کشتی باعث آسیب رساندن به کل مجموعه خواهد شد. رحیمی‌مردم شهرستان زرین‌دشت را تلاشگر، ولایت‌مدار و روشنفکر دانست و تأکید کرد: بی‌تردید آینده‌ای درخشان در انتظار چنین مردمی‌خواهد بود. برنامه تأمین آب شرب زرین‌دشت به صورت میان مدت با  انتقال آب از منطقه بیخه دراز  از ۶۰ کیلومتری این شهر در ۲تا ۳ مرحله تقویت فشار تأمین می‌شود، ۵۰ درصد آب صرف روستاهای در مسیر و ۵۰ درصد صرف شهر زرین‌دشت می‌شود. 
خط انتقال آب دراین طرح قدری  قدیمی‌بوده که  ۳۵کیلومتر آن بازسازی شده و  بازسازی ۳۰ کیلومتر دیگر هم در دستور کار قرار گرفت.
مهندس محمد علی قلندری رئیس هیئت‌مدیره و مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس نیز روز دوشنبه هم‌زمان با  هفته دولت با تشریح مشخصات طرح‌‌های‌ عمرانی این هفته به خبرنگار ایرنا گفت:  هفته دولت یادآور خاطرات دولت مردان شهید رجائی و باهنر می‌باشد که هر ساله دستگاه‌‌های‌ مختلف اجرایی با افتتاح پروژه‌‌های‌ ی این ایام را گرامی‌ می‌دارند. وی افزود: شرکت آبفا استان فارس نیز به همین مناسبت ۱۰ طرح و پروژه آب‌رسانی را در ۸ شهر استان فارس از جمله شهرستان زرین‌دشت به بهره‌برداری رساند. مهندس قلندری با بیان این مطلب که پروژه‌های مذکور با صرف اعتباری بالغ بر۱۲۳ میلیارد ریال بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: این طرح‌ها شامل حفر و تجهیز ۳حلقه چاه آب شرب، اجرای بیش از ۱۶هزار ۹۰۰ متر خط انتقال آب با استفاده از لوله‌‌های‌ پلی‌اتیلن و فولادی، اجرای بیش از ۷ هزار ۲۰۰ متر اصلاح شبکه‌های اصلی و فرعی توزیع آب شرب با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن، ۲ باب مخزن ذخیره آب شرب و یک باب ایستگاه تقویت فشار که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها جمعیتی بالغ بر۱۹هزار ۴۰۰ خانوار از شهروندان ۸ شهر استان از مزایای آب‌رسانی آن بهره‌مند شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی