[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

تابستان بدون خاموشی گذشت ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای ‌فارس با اشاره به اینکه مردم استان فارس تابستان امسال را بدون خاموشی برق سپری کرده‌اند وتنها نوسانات برقی دلیل خاموشی برخی از نقاط استان گزارش شده است، گفت: براساس آمارها 24 مرداد ماه امسال مردم استان فارس بیبشترین مصرف برق داشته‌اند که همواره تلاش داریم به دغدغه خاموشی برق پایان بدهیم.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین عبدالعزیز کریمی‌ روز گذشته در جمع خبرنگاران حضور داشت و اظهارداشت: براساس آمارها 24 مرداد ماه امسال با مصرف سه هزارو 291 مگاوات  مصرف آن روز برق مردم فارس گزارش شده که براساس آمارها در این روز از سال مردم استان بیشترین مصرف  انرژی برق را داشته‌اند، علی‌رغم مصرف بالای انرژی برق تابستان امسال بدون خاموشی سپری کرده‌ایم.
این مقام مسئول تغییر کردن ساعات پیک مصرف در استان را مهم توصیف کرد وگفت: امروزه ساعات پیک مصرف از روز به ساعات پایانی روز تغییر پیدا کرده و ساعت اوج مصرف از ساعت 12 به 4 افزایش یافته است.
کریمی‌در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی براینکه با توجه به اینکه در مصاحبه قبلی اعلام کرده بودید بانک‌ها بیشترین مصرف انرژی برق را در فارس دارند آیا با آنان برخورد شده است یا خیر گفت: از طریق مراجع قضایی به عنوان مدعی‌العموم با آنان برخورد شد وتذکر داده شد ولی به دلیل اینکه ابزاری برای مصرف روزانه ادارات در اختیار نداریم نظارت روزانه آن دشوار است. مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای‌ فارس افزود: با توجه به اینکه طرح تغییر ساعات ادارات در استان تداوم پیدا نکرد نتوانستیم انرژی بیشتری را ذخیره کنیم.
وی با بیان اینکه مصرف انرژی برق ایران در مقایسه با دیگر کشورها بسیار غیرمنطقی است، گفت: با توجه به اینکه امروزه هیچ منطقه‌ای ‌از استان وجود ندارد که  مردم آن منطقه از نعمت انرژی برق برخوردار نباشد و با این روند افزایشی در هر 10 سال به اجبار طول خطوط و نیروگاه‌ها را باید افزایش بدهیم.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای ‌فارس یادآور شد: امسال در هفته دولت 16 پروژه برق‌رسانی در استان‌‌های‌  فارس با اعتباری بالغ بر 78 میلیارد و49 میلیون تومان بهره‌برداری خواهد شد که اکثر این پروژه‌ها انتقال بهسازی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی