[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

گین انتقام المایاگ!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: آن روز همه آمده بودند برای تماشای دو چیزی که تا به حال ندیده بودند: مسابقه فوتبال در ورزشگاه پارس و تیم قشقایی در لیگ دسته‌اول؛ اما وقتی هوا تاریک شد، کسی راضی از ورزشگاه خارج نشد. نه قشقایی آماده بود تا هوادارانش را راضی کند و نه ورزشگاه پارس توانست انتظارات را برآورده کند.
روز یکشنبه 21 مرداد 1397 تیم قشقایی اولین حضور خود را در لیگ دسته اول فوتبال ایران مشاهده کرد. تماشاگران زیادی را هم توانست به ورزشگاه بکشاند؛ اما پارس آن‌قدر بزرگ بود که حتی نیمی ‌از آن هم پر نشد. در نهایت، در آن بازی نماینده نوظهور فوتبال شیراز با شکست سنگین چهار بر یک برابر مس رفسنجان مواجه شد تا نگرانی‌هایی که پیش از آغاز فصل وجود داشت، گسترده‌تر هم بشود.
اما قشقایی در ادامه فصل هیچ شباهتی به روز نخست خود نداشت. آنها در هفته‌های بعد نتایجی فوق‌العاده و فراتر از تصور کسب کردند و در پایان، روی سکوی هشتم ایستادند؛ رتبه‌ای کاملاً پذیرفتنی برای تیمی ‌کم‌مهره و کم‌امکانات اما ‌متکی به روحیه تیمی‌ و هوادارانی استثنایی.
قشقایی در بازی برگشت هم با دو گل بازی را در رفسنجان به مس واگذار کرد تا در مجموع دو بازی، شش بر یک مغلوب شده باشد. آنها در برابر مس کرمان هم در مجموع دو بازی رفت و برگشت، متحمل شکست سنگین شش بر صفر شده بودند تا بدترین نتایج ممکن را در برابر این دو تیم استان کرمان به دست آورده باشند. بنابراین، می‌توان بازی‌های این فصل قشقایی با این دو تیم را دیدارهایی انتقامی ‌برای هواداران و برخی بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم دانست.
در فصل جدید، قشقایی در همان روز نخست برابر مس کرمان قرار گرفت و در حالی که یک بر صفر از این تیم عقب افتاده بود، بازگشتی فوق‌العاده از خود نشان داد و سه بر یک حریفش را مغلوب کرد. بدین ترتیب، اولین انتقام حاصل شد، آن هم با جبران نیمی ‌از گل‌های خورده فصل قبل در یک بازی!
اتفاقاً، دومین بازی خانگی این فصل قشقایی هم با مس رفسنجان است! یعنی فرصتی مهیا شده که قشقایی حساب و کتاب‌های فصل قبل خود را با این دو تیم زودتر از هر چیز دیگری تسویه کند. امروز ساعت 17:15 دقیقه در ورزشگاه حافظیه، شاگردان عنایتی به مصاف شاگردان محمد ربیعی خواهند رفت.
قشقایی در دو بازی نخست خود موفق به کسب 4 امتیاز شده و در رتبه چهارم قرار دارد؛ در حالی که مس رفسنجان در دو بازی قبلی خود نه شکست خورده و نه به پیروزی دست یافته. این تیم با دو امتیاز در رتبه یازدهم جدول هجده تیمی ‌رقابت‌ها قرار گرفته است. قشقایی پس از شکست سه بر یک مس کرمان در بازی نخست که با گل‌های محمد غلامی، آرام عباسی و پژمان خوبیاری رقم خورد، در بازی دوم در قم برابر خوشه طلایی ساوه با تساوی یک بر یک متوقف شد. سهیل نیک‌نام زننده تک‌گل قشقایی در آن مسابقه بود. اما مس رفسنجان در اولین بازی خود در رشت به تساوی بدون گل برابر سپیدرود رضایت داد. این تیم در هفته دوم در زمین خود برابر دیگر تیم تازه سقوط کرده از لیگ برتر، یعنی استقلال خوزستان قرار گرفت و این بار هم با تساوی یک بر یک به کار خود پایان داد. حمید گلزاری زننده تک‌گل مس بود.
فجرسپاسی پس از 6 سال میهمان استقلال خوزستان است
اما در دیگر دیدار مهم امروز، فجرسپاسی در اهواز به مصاف استقلال خوزستان می‌رود. فجر که در بازی نخست خود شکست سنگینی را در اراک تجربه کرد و گل دقایق پایانی اکبر بختیاری تنها کمی ‌از سنگینی سه گل خورده‌اش کم کرد، در بازی دوم عین همان نتیجه را جبران کرد و سه بر یک، علم و ادب شهرداری تبریز را شکست داد. محمد امینی، میلاد غریبی و بابا محمدی سه گل فجرسپاسی را در آن مسابقه به ثمر رساندند. استقلال خوزستان در دو بازی قبلی خود تنها یک امتیاز کسب کرده. این تیم در روز نخست با یک گل بازی را در اهواز به بادران تهران واگذار کرد و در بازی دوم هم در رفسنجان به تساوی یک بر یک رضایت داد. تک‌گل این تیم در آن مسابقه را فرید امیری به ثمر رساند.
آخرین باری که تیم‌های فجرسپاسی و استقلال خوزستان به مصاف هم رفتند، به روز جمعه 11 بهمن 1392 برمی‌گردد. در آن روز دو تیم در اهواز به مصاف هم رفته و به تساوی بدون گل رسیدند. در آن مسابقه صالح خلیل آزاد، سعید قزل گچلی، مسعود ریگی، رامتین سلیمان‌زاده، علیرضا جلیلی، سیامک کوهنور، جلال الدین علی محمدی، حمیدرضا جوکار، محمد حیدری، میثم خداشناس، فرشید اسماعیلی و محمد نزهتی چهارده بازیکنی بودند که در ترکیب فجرسپاسی حضور داشتند. این تیم در پایان آن فصل به رقابت‌های لیگ یک سقوط کرد و حالا شش سال است که در همین دسته حضور دارد. اما استقلال خوزستان که در همان فصل به زحمت خود را در لیگ نگه داشت، دو سال بعد قهرمان لیگ برتر شد و چند ماه پیش به رقابت‌های دسته اول سقوط کرد.
بازی امروز این دو تیم از 19:15 دقیقه  آغاز می‌شود.
برنامه و اسامی ‌داوران هفته سوم لیگ دسته اول فوتبال
* قشقایی شیراز - مس رفسنجان (ساعت 17:15)
داور: روح الله شریفی، کمک‌ها: حمیدرضا افشون و بهمن عبداللهی
داور چهارم: وحید زمانی، ناظر داوری: البرز حاجی‌پور
* رایکای بابل - بادران تهران (ساعت 17:30)
داور: حمید حاج‌ملک، کمک‌ها: عسکر محمدی و حامد تازه پور
داور چهارم: حامد سیری، ناظر داوری: محمد دوستی
* نیروی زمینی تهران - سپیدرود رشت (ساعت 17:30)
داور: محمدباقر پورباقر، کمک‌ها: رامین بابایی و محمود گوهری‌نژاد
داور چهارم: رضوان سرشار، ناظر داوری: محسن قهرمانی
* سرخ‌پوشان پاکدشت - گل ریحان البرز (ساعت 17:30)
داور: امیرسامان سلطانی، کمک‌ها: مهرداد نجفی و سعید زیبا
داور چهارم: فرهاد امینی، ناظر داوری: سیداحمد صالحی
* ملوان بندر انزلی - داماش گیلانیان (ساعت 17:45)
داور: پیام حیدری، کمک‌ها: مهدی الوندی و امیرمحمد داودزاده
داور چهارم: وحید صالحی، ناظر داوری: حاتم بک‌پور
* شهرداری تبریز - خوشه طلایی ساوه (ساعت 17:45)
داور: سیدعلی اصغر مومنی، کمک‌ها: دانیال باشنده و اسماعیل احمدی
داور چهارم: شهاب محمدی، ناظر داوری: فرزاد معبودی
* آلومینیوم اراک - نود ارومیه (ساعت 17:45)
داور: جواد رحیم‌زاده، کمک‌ها: حامد صفایی و مجید سربندی
داور چهارم: مهدی اجاقی، ناظر داوری: محسن فریمانی
* آرمان‌گهر سیرجان - مس کرمان (ساعت 18:30)
داور: احمد محمدی، کمک‌ها: حمید سبحانی و مهدی شفیعی
داور چهارم: مسعود حقیقی، ناظر داوری: قاسم واحدی
* استقلال خوزستان - فجر سپاسی شیراز (ساعت 19:15)
داور: مصطفی بینش، کمک‌ها: وحید سیفی و علیرضا مرادی
داور چهارم:‌ هادی علی‌نیافر، ناظر داوری: مجید شمس.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی