[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

کانون پرورش فکری فارس باید تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

استاندارفارس گفت: انتظار می‌رود از داشته‌‌های‌  فکری در این استان استفاده بیشتری صورت گیرد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان مرکزی که کودکان با شوق و علاقه با آن ارتباط دارند بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله‌رحیمی‌در دیدار با دکتر فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با بیان این که استان فارس دارای پنج میلیون نفر جمعیت است و تعداد زیادی از کودکان، متقاضی استفاده از خدمات کانون هستند، اظهارداشت: فارس دارای 29 شهرستان، 110 شهر و چهار هزار و 500 روستای بالای 20 خانوار جمعیت است که نیازمند ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی هستند.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: فضای مجازی بخشی از نیازهای امروز جامعه را پوشش می‌دهد و اگر به صورت برنامه‌ریزی شده از این فن‌آوری بهره‌برداری کنیم می‌توانیم با پشت سر گذاشتن فاصله‌‌های‌  جغرافیایی، بخشی از خدمات مورد نیاز کودکان و نوجوانان را به آنان ارائه کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌‌های‌ علمی‌و فرهنگی استان فارس و و جود دانشگاه‌‌های‌ متعدد دراین استان که می‌توانند در زمینه تولید محتوا پشتیبانی‌‌های‌ ارزشمندی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشته‌باشند، گفت: فارس پایتخت فرهنگی ایران به شمار می‌رود و انتظار می‌رود تولید محتوای فرهنگی در آن در بالاترین سطح صورت گیرد. استاندارفارس با تأکید بر این که اقدامات خوبی در این استان در راستای تقویت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفته است، افزود: ایجاد کانون‌‌های‌ سیار در شهرها و روستاها می‌تواند بخشی از فضاهایی‌که امکان حضور فیزیکی و دائمی‌کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجود ندارد را پوشش دهد.
دکتر رحیمی ‌با بیان این که اگر سرمایه‌گذاری بیشتری در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گیرد به نتایج و اهداف خوبی دست پیدا خواهیم کرد، گفت: تقویت حوزه پرورش و آموزش تأثیرگذاری فراوانی در روند رشد کودکان که سرمایه‌‌های‌  آینده کشور دارند، خواهد داشت.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که مشغله‌‌های‌  فراوان والدین در شرایط امروز جامعه ایجاب می‌کند که نهادهای خدماتی فرهنگی بتوانند به صورت تخصصی برای خدمات را به کودکان و نوجوانان ارائه کنند، اظهارداشت: حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌تواند نتایج ارزشمندی را برای آینده جامعه به دنبال داشته‌باشد.
وی به ارتباط و علاقه خود به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دوران تحصیل در مدرسه اشاره کرد و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مراکزی است که دانش‌آموزان نسبت به آن علاقه و اشتیاق نشان می‌دهند و می‌تواند تأثیرات بسیار خوبی در روحیه و آینده آنان داشته‌باشد؛ در این زمینه کودکان روستایی در اولویت قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی