[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح بهسازی ۳۳۳ واحد مسکونی در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با هفته دولت بهره‌برداری از طرح بهسازی 333 واحد مسکونی بهسازی و بازسازی شده و واحد‌‌های‌  تعمیری آسیب‌دیده از سیل سال‌های گذشته در شهرستان سپیدان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس مهندس علی شیروانی دوست مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان با گرامی‌داشت هفته دولت و نکوداشت یاد شهیدان رجایی و با هنر در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌‌های‌ یاد شده اظهار داشت: بهسازی 231 واحد مسکونی شهری و روستایی دراین شهرستان با اعطای 43 میلیارد و 890 میلیون ریال تسهیلات و خودیاری ساکنان روستایی به پایان رسید و هم‌زمان با هفته دولت به ساکنان این مناطق تحویل داده شده است. وی اضافه کرد: همچنین در قالب طرح بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل سال‌های 96 و 97 بازسازی 102 واحد مسکونی با اعتباری معادل 44میلیارد و 880 میلیون ریال تسهیلات و آورده متقاضیان به پایاین رسید و این واحد‌ها به افراد واگذار گردید.
مهندس شیروانی دوست اضافه کرد: محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی در این شهرستان تأثیر به‌سزایی در تحول چهره مناطق روستایی داشته‌است. بنیاد مسکن با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی مقاوم‌سازی و بهسازی مناطق روستایی موجب ایجاد تحول در چهره بسیاری از مناطق این شهرستان شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان همچنین با ارائه گزارشی از فعالیت‌‌های‌ توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی بیان داشت: اجرای آسفالت با مشارکت دهیاری‌ها از محل قیر رایگان در 8 روستای این شهرستان به مساحت 42 هزار و 100 متر مربع با اعتباری بالغ بر 10میلیارد و 525 میلیون ریال و همچنین آماده‌سازی 3  روستا برای اجرای 13 هزار و 500 متر مربع زیرسازی و سه هزار و 500 متر مربع قیر‌پاشی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 130 میلیون ریال از جمله فعالیت‌‌های‌ بنیاد مسکن در سال گذشته است. مهندس شیروانی‌دوست با گرامی‌داشت هفته دولت گفت: در سالی که گذشت عملیات بهسازی در 18 روستای این شهرستان با اعتباری معادل 24 میلیارد ریال انجام گرفت.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سپیدان اذعان داشت: پرداخت 244 فقره تسهیلات ساخت مسکن در روستاها و شهرهای شهرستان سپیدان با اعتباری معادل 61 میلیارد ریال، پرداخت 55 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه تعمیرات مسکن روستایی با اعتباری معادل 2 میلیارد و 750 میلیون ریال و پرداخت 64 فقره کمک بلا عوض حوادث روستایی و شهری به مبلغ 8میلیارد و 750 میلیون ریال در سالی که گذشت، انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی