[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

افتتاح تعدادی از مراکز و پایگاه‌های جامع سلامت در فارس، روزنامه شیراز نوین

در چهارمین روز از هفته دولت مرکز خدمات جامع سلامت میرزایی، به عنوان حلقه‌ای دیگر از چرخه خدمت‌رسانی در فارس با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افتتاح شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، در مرکز خدمات جامع سلامت میرزایی، ۱۰ پزشک خانواده، شامل پنج پزشک مستقر در مرکز و پنج پزشک در مطب‌های خصوصی، به۲۰ هزار و ۵۷۲ نفر از جمعیت منطقه شهرک شهید بهشتی شیراز ارائه خدمت می‌کنند.
حضور مراقبان سلامت، خدمات آزمایشگاه، داروخانه، بهداشت محیط و حرفه‌ای، مشاوره تغذیه و سلامت روان، دیگر بخش‌های ارائه خدمت در این مرکز است که به عنوان دستاوردی دیگر از طرح تحول نظام سلامت، هم‌زمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید. 
مرکز خدمات جامع سلامت میرزایی، هزار و 200 مترمربع مساحت و هزار و 800 مترمربع زیربنا دارد.
همچنین دو پایگاه سلامت دیگر در شیراز جهت پوشش خدمات‌رسانی به تمام جمعیت استان فارس به بهره‌برداری رسید.
این پایگاه سلامت واقع در بوستان جنت شیراز، حدود هزار و 300 نفر از مردم این منطقه را تحت پوشش دارد.
در این پایگاه سلامت با زیربنای ۱۵۰ مترمربع، خدماتی نظیر مراقبت‌های کودکان و نوزادان، واکسیناسیون، مراقبت‌های مادران باردار و سالمندان به مردم ارائه می‌شود.
فرماندار شیراز در این آئین، بهره‌برداری از این خدمت جدید عرصه سلامت را ارزشمند خواند و گفت: خدمات بسیار ارزشمندی، به ویژه مراقبت‌های بهداشتی، برای رده‌های سنی مختلف در این پایگاه‌ها پیش‌بینی شده است.
محمدرضا امیری افزود: علاوه بر خدمات طرح پزشک خانواده به مردم در حوزه بهداشت و سلامت، به کمک این پایگاه‌ها اطمینانی ۱۰۰درصدی حاصل شده است که تمام جمعیت، تحت پوشش خدمات بهداشتی دولتی قرار می‌گیرند.
او یادآور شد: در زمینه بهداشت و سلامت، در مقایسه با کشورهای هم‌ردیف خود، جلوتر هستیم. علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با مثبت ارزیابی کردن راه‌اندازی این پایگاه سلامت در یکی از بوستان‌های بزرگ شیراز، گفت: این امر موجب می‌شود تا مراجعان به این فضای سبز، در کنار اوقات فراغت و سرگرمی، از خدمات آموزشی و بهداشتی نیز بهره‌مند شوند.
او همچنین با اشاره به گسترش شهرها و موج شهرنشینی، بر ضرورت توسعه خدمات سلامت در تمامی‌مناطق و دسترسی آسان به این خدمت، با گسترش زیرساخت‌ها و خدمات، تأکید کرد.
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به پوشش ۸۶ درصدی برنامه پزشک خانواده در استان، راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت را تلاشی برای خدمات‌رسانی به ۱۴درصد باقیمانده جمعیت و ارائه مراقبت‌های سلامت به این گروه عنوان کرد. از دیگر پروژه بهره‌برداری شده در این روز، پایگاه سلامت البرز که  با پیش‌بینی ارائه مراقبت‌های بهداشتی به گروه‌های کودکان و نوزادان، مادران باردار و سالمندان در کنار دیگر خدمات سلامت نظیر واکسیناسیون، به عنوان یکی از پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت به بهره‌برداری رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی