[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

قصدی برای مسدودکردن جامعه رسانه‌ای ندارم، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از صدا و سیما بابت پخش مصاحبه نصفه و نیمه‌اش، بحث 4 سال محرومیت خبرنگاران به دلیل سؤال غیرمرتبط را رد کرد. به گزارش فارس، مهدی تاج در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با برنامه سلام صبح بخیر در خصوص ویدیوی منتشر شده از وی مبنی بر اینکه اگر خبرنگاری سؤال غیرمرتبط بپرسد 4 سال محروم می‌شود، گفت: من این موضوع را رد می‌کنم و از صدا و سیما گله دارم که چرا مصاحبه من را نصفه پخش کردند. 
من خودم یک رسانه‌ای هستم
تاج تصریح کرد: واقعیت این است که در فدراسیون ما سیستمی ‌داریم برای همکاران رسانه‌ای‌مان تا کسی دچار محدودیت نشود. در همان روزی که این ویدیو از من منتشر شده، ما بیش از 180 نفر از اصحاب رسانه و مدیران رسانه‌ای باشگاه‌ها را دعوت کرده بودیم و با حضور یک مدرس از AFC در خصوص تغییرات رسانه‌ای و تدوین آیین‌نامه در AFC جلسه خوبی برگزار شد که این جلسه برای تعامل بهتر فدراسیون با اصحاب رسانه شکل گرفت. این نشان می‌دهد که ما علاقه داریم این تعامل به صورت درست وجود داشته باشد. حتی از پیشکسوتان رسانه هم در این جلسه دعوت شده بود، ضمن اینکه من خودم یک عنصر رسانه‌ای هستم و سال‌ها در رسانه فعالیت کرده‌ام.
قانون به ما اجازه نمی‌دهد کسی را 4 سال محروم کنیم
وی ادامه داد: نه من و نه هیچ کسی در فدراسیون قصد محدود کردن رسانه‌ها را نداریم. در مورد ویدیوی منتشر شده هم باید بگویم که چند روز قبل ما جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی ‌داشتیم در مورد جلوگیری از خشونت در ورزشگاه‌ها که در این نشست بحث‌های متفاوتی شکل گرفت که متأسفانه صدا و سیما فقط بخشی از صحبت‌های من را منتشر کرد؛ در حالی که من یک ساعت و نیم صحبت کردم. نه قبل از صحبت و نه انتهای حرفم را پخش نکردند. موضوع هم این بود که وقتی راجع به خشونت بحث شد، انتظار مدعوین این بود که وضعیت ورزشگاه‌ها باید درست شود و ما هم توضیح دادیم که فدراسیون در حال تلاش است و مشکلات ورزشگاه‌ها برطرف شود. موضوع دوم که در این جلسه مطرح شد، این بود که بعضی از مسئولان باشگاه‌ها و مربیان صحبت‌های تنش‌زایی مطرح می‌کند که خود عامل خشونت است. من در مورد این موضوع صحبت‌هایی مطرح کردم و توضیح دادم که گاهی در نشست‌های خبری که باید فقط 15 دقیقه زمان ببرد که این هم طبق آیین‌نامه AFC است، برخی سؤالات غیرمرتبط با بازی از آنها پرسیده می‌شود. ما اصلاً نمی‌خواهیم کسی را 4 سال محروم کنیم و قانون هم این اجازه را به ما نمی‌دهد. 
AFC یک خبرنگار را 4 سال محروم کرده است
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد:‌ یکی از همکاران رسانه‌ای که همه شما او را می‌شناسید، 4 سال قبل سؤال غیرمرتبطی را در یکی از نشست‌های خبری زیر نظر AFC بوده پرسیده و اکنون 4 سال است در لیست سیاه AFC است و محروم است. حتی پارسال هم که می‌خواستیم او را معرفی کنیم، AFC پاسخ داد چون سؤال غیرمرتبط پرسیده برای او کارت صادر نمی‌شود. این کلمه 4 سال از اینجا بیرون آمده است؛ ولی صدا و سیما بخشی از حرف‌های من را پخش کرده و بعد هم یک کارشناس روی خط می‌آورد و می‌گوید این چه قانونی است که از خودتان درآورده‌اید، اما بهتر است بدانید AFC نزدیک به 4 سال است برای یک همکار رسانه‌ای کارت صادر نمی‌کند.
مجری در صداوسیما جرأت ندارد در مورد حق پخش صحبت کند
تاج در پاسخ به این سؤال که منظور شما این است که از صحبت مطرح شده سوءبرداشت شده، گفت:‌ منظور من از 4 سال این بوده است که صدا و سیما مکلف است قبل و بعد از حرف‌ها را پخش کند. در این لحظه مجری برنامه به تاج اعلام کرد که این ویدیو ابتدا در فضای مجازی منتشر شد و بعد صدا و سیما پخش کرد که تاج پاسخ داد: ولی فقط دوربین‌های صدا و سیما در آن جلسه حضور داشت، پس خود صدا و سیما همه فیلم را دارد. موضوع به این شکلی که مطرح شد، صحت ندارد. چرا در همان جلسه که یک نفر در مورد حق پخش صحبت کرد هیچ چیزی پخش نشد. در حالی که در مورد حق پخش بحث‌های مفصلی کردیم. اگر حق پخش مطرح نشود، باشگاه‌ها نمی‌تواند ادامه حیات دهند. یک مجری در صدا و سیما شجاعت ندارد که در مورد حق پخش حرف بزند. تا می‌خواهیم در این رابطه صحبت کنیم، مجری می‌گوید وقت نیست و این موضوع مربوط به ما نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی