[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

سایه محرومیت موقتاً از سر کشتی ایران برداشته شد، روزنامه شیراز نوین

در پی مذاکرات علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران با میخاییل مامیاشویلی، رئیس فدراسیون کشتی روسیه و یکی از چهره‌های تأثیرگذار کشتی جهان، تهدید لالوویچ به محرومیت کشتی ایران از حضور در مسابقات جهانی قزاقستان به علت بدهی برطرف شد.
محمد اسد مسجدی درباره اهداف سفر علیرضا دبیر رئیس و حمید سوریان، نایب‌رئیس فدراسیون کشتی به روسیه و دیدار با میخاییل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه، اظهار کرد: در نشستی که بنده در جریان رقابت‌های جوانان جهان در استونی با لالوویچ، رئیس فدراسیون جهانی کشتی داشتم، وی صراحتاً ایران را به کنار گذاشتن از مسابقات جهانی قزاقستان به دلیل بدهی‌های سنگین تهدید کرد و خواستار پرداخت این بدهی بر اساس قول و قرار قبلی شد. من نیز در پاسخ به تغییر و تحولات فدراسیون کشتی و حضور علیرضا دبیر به عنوان قهرمان المپیک در رأس فدراسیون کشتی اشاره کردم و خواستار حمایت بیشتر از دبیر شدم. لالوویچ نیز عنوان کرد این‌ها دلیل نمی‌شود که ما منتظر بمانیم و شما باید هر چه سریع‌تر بدهی‌تان را پرداخت کنید، در غیر این صورت این امکان وجود دارد ایران را از حضور در مسابقات جهانی قزاقستان محروم کنم.
دبیر فدراسیون کشتی افزود: به دنبال این اتفاق و با هدف جلب حمایت مامیاشویلی به عنوان یکی از چهره‌های تأثیرگذار اتحادیه جهانی کشتی، علیرضا دبیر و حمید سوریان به عنوان دو چهره بین‌المللی کشتی به روسیه سفر کردند. خوشبختانه مذاکرات بسیار خوبی نیز صورت گرفته و نتایج خوبی برای کشتی ایران داشته است که یکی از آن‌ها، حل شدن بحث تهدید به عدم حضور ایران در مسابقات جهانی قزاقستان بود. البته این موضوع مقطعی است و باید راهکاری برای پرداخت بدهی‌های سنگین فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی اندیشیده شود. هیچ بخششی از سوی اتحادیه جهانی در کار نیست و این بدهی سنگین باید پرداخت شود که کار بسیار سختی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی