[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

شهدا محل مناقشات سیاسی نیستند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با اشاره به صحبت‌‌های‌ انجام شده توسط برخی از افراد در خصوص حذف واژه شهید توسط شهرداری از تابلوی یک خیابان فرعی گفت: گاهی تلاش بسیاری از سوی گروهی می‌شود مبنی بر اینکه مجموعه مدیریت شهری به ارزش‌‌های‌ دفاع مقدس و شهدا بی‌توجه هستند، این تهمت سنگینی است و به افرادی که این تهمت‌ها را پیگیری می‌کنند تأکید می‌کنم که شهدا متعلق به کل ملت هستند و تنها متعلق به یک جریان خاص نیستند که هر زمان فضای انتخابات پیش بیاید برای تخریب جریان رقیب از آن استفاده کنند.
وی با بیان اینکه به جناح‌‌های‌  سیاسی و افراد تأکید می‌کنم که شهدا را وجه المصالحه دعواهای خود قرار ندهند، افزود: شهدای دفاع مقدس قهرمانان ملی کشور هستند و شهدایی که برای دفاع از این کشور و نظام جمهوری اسلامی‌جنگیدند متعلق به هیچ جریانی نیستند بلکه متعلق به همه مردم هستند.
مهندس اسکندرپور خطاب فرزندان دختر شهدای شاغل در شهرداری شیراز گفت: فرزندان و هم‌سنگران شهدا اجازه ندهید شهدا به عنوان سرمایه عظیم ملی در دعواهای بی‌حاصل جناحی و رسانه‌ای‌ هزینه شوند.
شهردار شیراز با بیان اینکه مجموعه شهرداری شیراز خادم شهدا است و به این خادمی‌افتخار می‌کند، افزود: شهرداری شیراز و شورای پنجم افتخار دارد که همراه، هم‌فکر و هم‌سنگر بسیاری از شهدا بوده است. 
مهندس اسکندرپور خاطرنشان کرد: با کمال افتخار اعلام می‌کنم ما در شهرداری و شورا هر چه بتوانیم برای پاسداشت شهدا انجام خواهیم داد. به شهرداران و مدیران مناطق یازده‌گانه و سایر حوزه‌‌های‌ شهرداری شیراز ابلاغ شده است که دقت نظر و حساسیت بالایی در این زمینه داشته‌باشند. 
وی با اشاره به اینکه گوشه تابلوی مورد مناقشه واژه سازمان ترافیک شهرداری شیراز درج شده بود، افزود: لازم به ذکر است که سازمان ترافیک در سال ۹۵ منحل شده است. قطعاً مدیران پیشین شهرداری نیز دقت لازم را در این زمینه داشته‌اند و خطای سهوی رخ داده بوده است. شهردار شیراز با بیان اینکه در شرایط سخت دوران جنگ تحمیلی اراده شهدا و اعتقاد و باور آنها به آرمان‌‌های‌‌شان توانست کشور را از گزند دشمنان مصون بدارد، گفت: علی‌رغم اختلاف‌نظرهای سیاسی موجود در کشور اما فصل مشترک همه دفاع از ایران و استمرار جمهوری اسلامی‌است و باید با سرلوحه قرار دادن شهدا در این مسیر گام برداریم.
مهندس اسکندرپور در این نشست خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنم میزبان فرزندان شهدا هستم. تجلیل از فرزندان قهرمانان کشور را لطف خداوند می‌دانم و آرزو می‌کنم این فرصت در آینده نیز تکرار شود. شهدا قهرمانان ملی و ثروت کشور هستند و اعتقاد راسخ دارم که برای نسل‌‌های‌ آینده نیز  قهرمانان ملی باقی خواهند بود. وی خواستار توجه بیش از پیش دختران شهدای شاغل در شهرداری شیراز به تکریم ارباب رجوع و خدمت وفادارانه و متعهدانه شد و افزود: پدران شما قهرمانان مردم هستند و در شرایط فعلی نیز قهرمان مردم بودن در خدمت متعهدانه و خالصانه خلاصه می‌شود. از این رو دارای اهمیت است که مردم شاهد رفتار متعهدانه و دلسوزانه فرزندان شهدا و ایثارگران در دستگاه‌‌های‌ اجرایی به ویژه شهرداری باشند.
شهردار شیراز چالش امروز دستگاه‌‌های‌ اجرایی را پاکدستی دانست و عنوان کرد: طبق دیدگاه ما پاکدستی به عنوان بالاترین ارزش در مجموعه شهرداری محسوب می‌شود. در این راستا تلاش می‌کنیم تا تخلفات را شناسایی و حق مردم را ادا کنیم چون در مجموعه وسیع شهرداری باید خدمتگزاری متعهدانه و با حساسیت بالایی باشد.
مهندس اسکندرپور با تأکید بر اینکه پرسنل شهرداری به ویژه فرزندان شهدا و ایثارگران باید نقش خودکنترلی داشته‌باشند، افزود: مجموعه شهرداری باید برای متخلفان ناامن شود و آنها در محدودیت قرار بگیرند.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های‌  دفاع مقدس استان فارس: هر فردی از شهدا برای جریانات سیاسی هزینه کرد، کاسب است
سرهنگ کوشکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های‌ دفاع مقدس استان فارس نیز در این مراسم اعلام کرد: خط قرمز همه ما انقلاب و خون شهدا می‌باشد و هر فردی از شهدا برای جریانات سیاسی هزینه کرد، کاسب است. سرهنگ کوشکی اضافه کرد: از صمیم قلب از شهردار شیراز و شورای شهر تشکر می‌کنم که شرایط حضور فرزندان شهدا در مجموعه مدیریت شهری فراهم کرده‌اند و‌ای‌ کاش تمام دستگاه‌‌های‌ اجرایی به اندازه شهرداری قدردان فرزندان شهدا بودند.
رئیس شورای اسلامی‌شهر شیراز: فرزندان شهدا به الگوی خدمت‌رسانی تبدیل شوند
عبدالرزاق موسوی رئیس شورای اسلامی‌شهر شیراز در مراسم تجلیل از فرزندان دختر شهدای شهرداری شیراز گفت: امروز مسئولیت سنگین فرزندان شهدا حفظ راع پدرانشان است و باید به الگویی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم تبدیل شوید. موسوی ضمن ذکر خاطره‌ای ‌از دوران اسارت خود  تأکید کرد: مجموعه شورای شهر و شهرداری در کنار فرزندان شهدا است.
سولماز دهقانی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی‌شهر شیراز نیز خواستار استمرار در برگزاری نشست با فرزندان شهدا شد.
دکتر گشتاسبی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این مراسم گفت: حضور و فعالیت خانواده شهدا در جامعه و مجموعه شهرداری امری باارزش و مبارک است.
دکتر گشتاسبی خطاب به دختران شهید حاضر در نشست افزود: طبق سخن صریح قرآن کریم خداوند کسانی را که در راه او بجنگند و ایثار کند دوست دارد. از این رو فرزند شهید بودن و داشتن پدر شهید جای تبریک دارد و تلاش داریم ما نیز در شهرداری شیراز قدردان و ادامه دهنده مسیر شهدا باشیم.
مشاور امور بانوان استانداری فارس: انجمن فرزندان شهدای شاغل در شهرداری شیراز نیز تشکیل شود
سیده معصومه دستغیب مشاور امور بانوان استانداری فارس در مراسم تجلیل از فرزندان دختر شهدای شهرداری شیراز عنوان کرد: شهرداری شیراز بیشترین حمایت را از انجمن خانواده شهدا کرده است و از شهردار شیراز به علت نگاه ویژه‌ای‌که به فرزندان و خانواده شهدا دارند تشکر میکنم. دستغیب پیشنهاد کرد که انجمن فرزندان شهدای شاغل در شهرداری شیراز نیز تشکیل شود. مشاور امور بانوان استانداری فارس با بیان اینکه رسیدگی به امور خانواده شهدا نیازمند برنامه‌ریزی خاصی است، افزود: فرزندان شهدا باید برای یه نتیجه رساندن اهداف پدرشان تلاش وافری داشته باشند.
مدیرعامل انجمن همسران شهدای فارس: تشکیل انجمن همسران شهدا با حمایت شهردار و شهرداری میسر شد
مهری گردشی مدیرعامل انجمن همسران شهدای فارس نیز در این نشست گفت: یک سال و نیم است این انجمن تشکیل و شهرداری شیراز بیشترین حمایت را از انجمن کرده است. انجمن همسران شهدای فارس نخستین انجمن همسران در سطح کشور است.
گردشی افزود: این انجمن فقط با حمایت، همت، تلاش و زحمات خالصانه مهندس اسکندرپور شهردار شیراز، دکتر گشتاسبی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و سایر مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری تشکیل شد و تا به امروز مسیر خود را در راه خدمت‌رسانی به همسران شهدا طی کرده است. مدیرعامل انجمن همسران شهدای فارس اظهار کرد: همسران شهدا که هم اکنون اکثر آنها به میانسالی و پیری رسیده‌اند همواره دعاگوی پشتیبانان و یاوران این انجمن هستند. تشکیل این انجمن مگر به همکاری و همراهی شهردار شیراز و مجموعه شهرداری میسر نبود.
مشاور شهردار شیراز در امور شهدا و ایثارگران عنوان کرد: افزایش رضایت‌مندی ایثارگران و فرزندان شهدا
محمود رجایی مشاور شهردار شیراز در امور شهدا و ایثارگران در مراسم تجلیل از فرزندان دختر شهدای شهرداری شیراز گفت: طی دوره اخیر میزان رضایت‌مندی ایثارگران و فرزندان شهدای شاغل در مجموعه مدیریت شهری افزایش یافته است که ناشی از نگاه و رویکرد مهندس اسکندرپور شهردار شیراز به شهدا و هشت سال دفاع مقدس است.
براساس این گزارش در مراسم تجلیل از فرزندان دختر شهدای شهرداری شیراز از ۳۷ یادگار درخشان شهید و دو خانواده شهدای آتش‌نشان حادثه برمشور با حضور شهردارشیراز، اعضای شورای اسلامی‌شهر، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های‌ دفاع مقدس، رئیس ستاد ارشد ارتش جمهوری اسلامی‌ایران، مشاور امور بانوان استانداری فارس و جمعی از مدیران مجموعه شهرداری شیراز تجلیل شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی