[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

نیروی انسانی ثروت واقعی هر کشور است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیرکل آموزش و پرورش فارس با هدف ارتقای سلامت دانش‌آموزان در زمینه بهداشت، تغذیه و ایمنی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشستی که امروز به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد، گفت: امروزه ثروت کشورها، نفت، گاز و معادن نیست، بلکه ثروت واقعی هر کشور نیروهای انسانی است و این نیروهای انسانی زمانی مفید و مؤثر هستند که سالم باشند و آموزش‌‌های‌  لازم به آنان ارایه شود.
دکتر «علی بهادر» افزود: هر کشور و هر سازمانی بر روی دو مقوله سلامت و توانایی فکری مردم برنامه‌ریزی می‌کند و اگر این به این دو موضوع به خوبی توجه شود، پیشرفت و توسعه کشور و جامعه را به همراه دارد.
او با تأکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری روی کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان، توجه و سرمایه‌گذاری روی این افراد را سرمایه‌گذاری برای توسعه کشور عنوان کرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه توجه به آموزش و مراقبت از سلامتی رسالت مشترک دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش است، اظهار امیدواری کرد همکاری‌‌های‌ مشترک بین این دو سازمان باعث رسیدن به اهداف مورد نظر در زمینه ارتقای بهداشت و سلامت جامعه شود.
دکتر بهادر در بخش دیگری از سخنان خود، اهمیت توجه به اولویت پیشگیری بر درمان، اولویت کارهای آموزشی و آموزش خانواده‌ها در زمینه بهداشت دانش‌آموزان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها را، مهم عنوان کرد.
او همچنین فضای مجازی را بستر مناسبی برای آموزش به مردم برشمرد و ایجاد سامانه‌ای ‌برای ارایه آموزش‌‌های‌ مربوط به مسایل حوزه بهداشت، درمان، پیشگیری و آسیب‌‌های‌ اجتماعی را در این زمینه مفید دانست.
مدیرکل آموزش و پروش استان فارس در این نشست گفت: موضوعی که همه ما وظیفه داریم به آن توجه کنیم، موضوع سلامت است؛ وظیفه ذاتی دانشگاه علوم پزشکی مسایل مرتبط با سلامت است و ما نیز در مجموعه آموزش و پرورش در زمینه سلامت دانش‌آموزان در کنار دانشگاه علوم پزشکی گام برمی‌داریم. 
دکتر «علی عسکر نجفی» با تقدیر از تعامل و همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اداره کل آموزش و پرورش، از اجرای طرح‌‌های‌  مشترک بین دو سازمان خبر داد و افزود: گسترش تعامل و اجرای این طرح‌ها به بالا رفتن سطح سلامت دانش‌آموزان منجر می‌شود. 
او اضافه کرد: امروز با آسیب‌‌های‌ جدی در زمینه سلامت جسم و روان مواجه هستیم که هر دو، موضوعاتی جدی است و بر تعلیم و تربیت تأثیرگذار است، در این زمینه گام‌‌های‌ خوبی برداشته شده و آموزش به خانواده‌ها و مشارکت آنها در رسیدن به اهداف ارتقای سلامت دانش‌آموزان، مؤثر است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: موضوع پیشگیری باید از مدارس و حوزه آموزش و پرورش آغاز شود و این موضوع در آینده دانش‌آموزان تأثیر دارد، باید در آموزش و پرورش در زمینه آسیب‌‌های‌  اجتماعی کار کنیم تا در آینده، دچار آسیب نشویم.
دکتر نجفی با اشاره به توجه به مسایل دانش‌آموزان از جمله چاقی، برانجام امور به صورت کارشناسی و تخصصی تأکید کرد و افزود: باید در کنار مسایل جسمی، به مسایل روحی دانش‌آموزان و ارتقای سلامت روانی آنان نیز توجه کنیم و در این زمینه از توانمندی‌‌های‌  دانشگاه علوم پزشکی، بهره ببریم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به امضای تفاهم‌نامه جدید همکاری بین دانشگاه و آموزش و پرورش گفت: این تفاهم نامه چارچوب کارها را مشخص می‌کند و می‌تواند فصل جدیدی از همکاری‌ها برای ارتقای سلامت دانش ‌آموزان، خانواده‌ها و کارکنان باشد. 
دکتر «عبدالرسول همتی» محوریت این تفاهم‌نامه را بهداشت، تغذیه و ایمنی دانش‌آموزان عنوان کرد و ادامه داد: ۱۰ گروه فنی در حوزه‌‌های‌  مختلف بهداشت و سلامت با دو هدف ارتقای سلامت روحی و جسمی‌دانش آموزان و توانمندسازی دانش‌آموزان، خانواده‌ها و کارکنان برای زندگی سالم ایرانی اسلامی، در این زمینه فعالیت می‌کنند.
او در ادامه، موضوع دانش آموزان پایه هفتم بدون مشکلات پوسیدگی دندان و برگزاری نشست‌‌های‌  مشترک کارشناسان دانشگاه و آموزش و پرورش را از جمله موضوعاتی عنوان کرد که بر اساس این تفاهم‌نامه بررسی و اجرا می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی