[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

ساخت بیمارستان ۱۴۰۰تخت‌خوابه محمد رسول‌الله(ص) شیراز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء، روزنامه شیراز نوین

در آستانه بهار و میلاد پربرکت حضرت زهرا(ص)، عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 1400تخت خوابه محمد رسول الله(ص) شیراز، به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپرده شد. به گزارش شیرازنوین، صبح امروز، بیست و سوم اسفند، با حضور مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تفاهمنامه ای برای ساخت بیمارستان جدیدی در شیراز با عنوان بیمارستان 1400تخت خوابه محمد رسول الله(ص) در بلوار حسینی الهاشمی، منعقد شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص، گفت: با همت استاندار فارس، شورای اسلامی و دیگر مسئولان، زمینی در بلوار حسینی‌الهاشمی، به ساخت این بیمارستان اختصاص یافت و امروز با حضور مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، تفاهمنامه ساخت این بیمارستان به امضا رسید. او از پیش بینی ساخت این بیمارستان، طی مدت سه سال آینده خبر داد و گفت: برای هر تخت بیمارستانی به طور متوسط، پانصد میلیون تومان اعتبار نیاز است که در این بیمارستان جدید، هزینه هزار تخت را وزارت بهداشت و دانشگاه تقبل کرده و چهارصد تخت نیز با همت نیکوکاران سلامت، تأمین می‌شود.
او از در دست ساخت بودن 41 بیمارستان در سراسر استان فارس، خبر داد و یادآور شد: از این جمله می‌توان به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، بیمارستان اعصاب و روان، بیمارستان رسول اعظم(ص)، بیمارستان حاج امیر کریمی، بیمارستان میانرود و بیمارستان محمد رسوال الله(ص) اشاره کرد.
همچنین «آیت الله سید علی اصغر دستغیب» رئیس هیئت امنای مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، در حاشیه برپایی نشست انعقاد این تفاهمنامه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توانسته در ساخت بیمارستان برای اقشار آسیب پذیر جامعه، گام‌های ارزشمندی بردارد که امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه، به زودی شاهد بهره برداری از یکی از مهم ترین بیمارستان‌های کشور، در فارس باشیم.
او تأکید کرد: از آنجایی که نیکوکاران سلامت فارس توانسته اند با مجمع خیرین تأمین سلامت استان همکاری ارزشمندی داشته باشند، شاهد هستیم که از ابتدای سال تاکنون، طی 64تفاهمنامه، 55میلیارد تومان از سوی نیک‌اندیشان جذب و برای ارائه خدمات درمانی استان، هزینه شود. آیت الله دستغیب، گفت: هم اکنون 35 پروژه عمرانی درمانی و بهداشتی در فارس، با کمک نیکوکاران مجمع، در حال انجام است که امید است تا سال آینده، اغلب این پروژه‌ها مورد بهره برداری قرار گیرد. نماینده مردم شیراز در مجلس خبرگان رهبری، در خطاب به مسئولان استان، گفت: به لحاظ شرعی و مسئولیتی، این افراد وظیفه دارند در حمایت از خیرین، آنان را یاری دهند، زیرا اقدام نیکوکاران کار ارزشمندی برای رضای خداوند است که باید تسهیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی