[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح بهسازی ۱۵۴ واحد مسکونی در سروستان، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با هفته دولت بهره‌برداری از طرح بهسازی 154 واحد مسکونی بهسازی و باز سازی شده و واحد‌‌های‌  تعمیری آسیب‌دیده از سیل سال‌های گذشته  در شهرستان سروستان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس مهندس غلامرضا  منعم  مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان با گرامی‌داشت هفته دولت و نکوداشت یاد شهیدان رجایی و با هنر در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌‌های‌ یاد شده اظهار داشت: بهسازی 127 واحد مسکونی شهری و روستایی دراین شهرستان با اعطای 48 میلیارد و 220 میلیون ریال تسهیلات و خودیاری ساکنان روستایی به پایان رسید و هم‌زمان با هفته دولت  به ساکنان این مناطق تحویل داده شده است. وی اضافه کرد: همچنین در قالب طرح بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل سال‌های 96 و 97 بازسازی 27 واحد مسکونی با اعتباری معادل 11 میلیارد و 880 میلیون ریال تسهیلات و آورده متقاضیان به پایان رسید و این واحد‌ها به افراد واگذار گردید.
مهندس منعم  اضافه کرد: محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی در این شهرستان تأثیر به‌سزایی در تحول چهره مناطق روستایی داشته است. بنیاد مسکن با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی مقاوم‌سازی و بهسازی مناطق روستایی موجب ایجاد تحول در چهره بسیاری از مناطق این شهرستان شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان همچنین  با ارائه گزارشی از فعالیت‌‌های‌  توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی بیان داشت: پرداخت وام‌‌های‌ مقاوم سازی جهت ساخت منازل مسکونی به شهر سروستان و روستاهای شهرستان به تعداد 200 فقره به مبلغ 5 میلیارد تومان در سالی که گذشت انجام شده است. وی با بیان اینکه واگذاری زمین به جوانان و افراد فاقد مسکن به تعداد 100 قطعه در روستاهای شهرستان انجام شده است، گفت: در سالی که گذشت اجرای آسفالت، لبه‌گذاری و زیرسازی در روستاهای شهرستان با اعتباری بیش از 700 میلیون تومان انجام شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان بر لزوم تداوم توسعه و محرومیت‌زدایی دراین شهرستان  تأکید کرد و گفت:  اجرای آسفالت در روستاهای شهرستان از قیر یارانه‌ایی به بیش از 10 روستا به مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان دنبال شده است. منعم ایجاد انگیزه برای ماندگاری جوانان در مناطق روستایی را یکی از رویکردهای قابل توجه دانست و گفت: دراین راستان با تعامل و هم افزایی بین دستگاهی کار صدور سند واحد‌‌های‌  مسکونی انجام شده است، در سالی که گذشت صدور اسناد مالکیت روستائی و شهری و تحویل به متقاضیان بیش از 300فقره  بوده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان پرداخت وام‌‌های‌ قرض‌الحسنه و تعمیری جهت تعمیر واحد‌‌های‌  مسکونی را نیزدر راستای توسع روستایی دانست و گفت: سال گذشته  بیش از 170 فقره با مبلغی بیش از یک میلیارد تومان وام دراین حوزه پرداخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی