[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح بهسازی ۳۵۵ واحد شهری و روستایی در فیروزآباد، روزنامه شیراز نوین

هم‌زمان با هفته دولت بهره‌برداری از طرح بهسازی 355 واحد شهری و روستایی در قالب طرح بازسازی مناطق سانحه دیده  و طرح ویژه بهسازی و بازسازی مسکن روستائی در  شهرستان فیروز آباد  آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، مهندس محمد علی صیادی  مدیر بنیاد مسکن شهرستان فیروز آباد با گرامی‌داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر با بیان مشخصات طرح‌‌های‌ یاد شده افزود: برای بهسازی 220 واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی حدود 83 میلیارد و 600 میلیون ریال و برای بازسازی 135 واحد آسیب دیده از سوانح و سیل دراین شهرستان 5 میلیارد و 950 میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان هزینه شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان فیروز آباد افزود: آغاز عملیات اجرایی عمده این طرح‌ها سال‌های 96 و 97 بوده است و با ارائه این تسهیلات ساکنان این واحد‌ها اکنون توانسته‌اند از واحد‌‌های‌ بهسازی شده بهره مند شوند. صیادی ادامه داد: بهسازی و بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث یکی از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است، این فعالیت‌ها در راستای وظایف جهادی بنیاد مسکن تعریف می‌شود و موجب ایجاد عدالت در توسعه و محرومیت‌زدایی است. وی با ارائه گزارشی از عملکرد این بنیاد در سال گذشته‌هم خاطر نشان کرد: تملک و واگذارى ٣٠٢٩ هکتار زمین جهت توسعه روستایى و اسکان عشایر و جابه جایى روستاهاى حادثه دیده از سیل و زلزله دراین شهرستان انجام شده است.
صیادی تهیه و اجراى طرح هادى روستایى را از دیگر عملکرد‌‌های‌  بنیاد مسکن بر شمرد و گفت: در سالی که گذشت طرح هادى کلیه روستاهاى بالاى ٢٠ خانوار شهرستان در دو بخش مرکزى و میمند انجام شده است. همچنین بازنگرى طرح هادى ٢٣ روستا در دو بخش و  اجراى طرح هادى روستایى شامل جدول تک لبه و کانیوو و جداره سازى و پیاده‌رو سازى و زیرسازى و آسفالت در اکثر روستاهاى ٢ بخش مرکزى و میمند از ٢٠ تا ٨٠ درصد معابر اصلى انجام شده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان فیروزآباد  با تشریح عملکرد بنیاد در زمینه  اعطاى تسهیلات کم بهره روستایى هم گفت: بهسازى و بازسازى و مجموعه‌سازى روستایى و شهرى با اعطاى تسهیلات کم بهره در شهر و روستا در موارد عادى و پس از حوادثى مانند سیل و زلزله که منجر به احداث ٨٣٠٠ واحد مقاوم و تکمیل و تعمیر ٧٦٠٠ واحد شهرى و روستایى از عملکرد‌ها دراین حوزه است. وی همچنین به صدور پروانه ساختمانى اشاه کرد و گفت : همکارى با دهیارى‌هاى روستایى در تهیه نقشه و معرفى ناظرین فنى در بخش صدور پروانه‌هاى ساختمانى و نظارت بر‌ساخت‌و سازها از ابتدا تا پایان کار ساخت و سازهاى مسکن روستایى به تعداد ٦٢٠٠ واحد دراین شهرستان دنبال شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی