[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

عنایتی: گرمای هوا و مصدومیت بازیکنان، لطمه زیادی به ما زد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر روز سه‌شنبه با برگزاری دیدارهایی در شهرهای مختلف کشور برگزار شد و تیم‌های شیرازی نتایج متفاوتی کسب کردند.
در شیراز تیم قشقایی پس از دو نتیجه قابل قبول در دو هفته نخست، در هفته سوم تن به شکست خانگی مقابل مس رفسنجان داد تا سومین شکست متوالی را در دو فصل اخیر مقابل این تیم متحمل شود. قشقایی در نیمه نخست بازی بسیار خوبی ارائه داد و شایستگی کسب پیروزی را داشت؛ اما به تساوی یک بر یک رضایت داد. اما در نیمه دوم همه چیز عوض شد و این شاگردان محمد ربیعی در مس رفسنجان بودند که با ارائه بازی برتر، بالاخره به گل پیروزی هم دست یافتند.
رضا عنایتی، سرمربی قشقایی، پس از این شکست در کنفرانس خبری حاضر شد و با خونسردی خاصی، دلایل این شکست را به خبرنگاران توضیح داد. او یکی از دلایل ضعف تیمش را غیبت دو مهره اصلی به نام‌های پژمان خوبیاری و حسین صادقی دانست. ضمن اینکه در نیمه دوم دو بازیکن دیگر این تیم یعنی امیرحسین نادم و مسلم حق‌شناس هم آسیب دیدند و عملاً دست عنایتی برای تعویض‌های تهاجمی ‌بسته شد.
او همچنین گرمای هوا را یکی دیگر از دلایل افت تیمش در نیمه دوم عنوان کرد و گفت: چرا باید بازی‌های ما زودتر از تمام بازی‌ها انجام شود؟ بازی ما ساعت پنج و ربع شروع شده و این را در نظر بگیرید که ما زمان زیادی هم باید صرف گرم کردن کنیم، یعنی در گرمای تابستان، از ساعت 4 بعد از ظهر وارد زمین شده‌ایم. این لطمه زیادی به ما زد و باعث شد بدن بچه‌ها در نیمه دوم افت کند.
عنایتی در پایان گفت: ما در صورت استفاده از موقعیت‌ها می‌توانستیم برنده همین بازی هم باشیم؛ اما از بابت باخت شرمنده هواداران هستم و از آنها عذرخواهی می‌کنم. قول می‌دهیم با تلاش‌های بیشتر، در بازی‌های آینده نتایج خوبی کسب کنیم و خوشحالشان کنیم.
محمد ربیعی، سرمربی مس هم پس از پیروزی تیمش گفت: برای اینکه بتوانیم به شیراز سفر کنیم، چند نفر از بازیکنان پول دادند و امیدوارم مسئولان باشگاه مس هرچه زودتر درصدی از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنند. 
وی درباره بازی هم گفت: روی اشتباه یک گل خوردیم و دو گل زدیم و در کُل به بازی تسلط داشتیم. ما به نقاط قوت و ضعف تیم قشقایی آشنایی کامل داشتیم و می‌دانستیم از کدام  منطقه زمین حمله می‌کنند و آنجا را بستیم و سه امتیار را گرفتیم.
اما فجرسپاسی که به اهواز رفته بود، از ساعت 19:15 دقیقه به مصاف استقلال خوزستان رفت و با گل دقیقه 65 اسماعیل بابایی به پیروزی رسید؛ سه امتیاز مهم و سخت از تیمی‌ که تازه از لیگ برتر سقوط کرده. بابایی ضربه آزادی را روانه دروازه کرد؛ اما بین راه توپ به سر مدافع خورد و با تغییر جهت به تور چسبید. فجر با این پیروزی 6 امتیازی شد و به رتبه چهارم جدول صعود کرد.
مهابادی پس از بازی گفت: از تلاش بازیکنانم در این شرایط آب و هوایی ممنونم. مهابادی در خصوص بازی گفت: در نیمه اول  دروازه‌بان ما بسیار خوب عمل کرد؛ ولی هرچه از بازی گذشت، شاهد بازی بهتری از هر دو تیم بودیم و در یک بازی متعادل، به لطف خداوند روی یک ضربه کاشته به گل رسیدیم.
وی در خصوص تیم فجر و آینده تیمش افزود: به نسبت دو هفته ابتدایی در بسیاری از نقاط زمین بهتر عمل کردیم و ان‌شاءالله در آینده با تمرینات و تلاش بیشتر، عملکرد بهتری خواهیم داشت.
نکته جالب درباره فجر اینکه در سه هفته آینده این تیم از شیراز خارج نخواهد شد. آنها ابتدا دوشنبه هفته آینده در ورزشگاه شهید دستغیب به مصاف ملوان خواهند رفت، سپس شهرآورد شیراز را در حافظیه برابر قشقایی برگزار می‌کنند و در هفته ششم هم در شیراز پذیرای تیم آرمان گهر سیرجان خواهند بود.
تیم قشقایی هم دوشنبه هفته آینده در کرج به مصاف گل ریحان البرز می‌رود. قشقایی با 4 امتیاز در پایان هفته سوم روی سکوی نهم جدول ایستاده است. این تیم در صورت پیروزی با هر نتیجه‌ای برابر مس رفسنجان، صدرنشین مسابقات می‌شد!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی