[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

نگاه ویژه‌ای ‌به نابینایان و کم بینایان داریم، روزنامه شیراز نوین

محسن سالاری که روز پنجم تیرماه در مجمع سالیانه هیئت نابینایان و کم بینایان استان سخن می‌گفت با اشاره به اینکه این هیئت به دلیل وسعت و گستردگی که در چندین رشته ورزشی دارد یک اداره کل تعریف و تفسیر می‌شود با بیان این مطلب افزود: مدیران ورزشی بر اساس وظیفه‌ای که در قبال کشور، استان و شهروندان دارند اگر بتوانیم در این زمینه ادای دین کنیم به طور یقین پیشرفت و تأثیر به‌سزایی در جامعه حاکم می‌شود.
معاون توسعه امور ورزش استان در ادامه گفت: معلولیت به‌طور حتم محدودیت محسوب نمی‌شود و هر چند این موضوع را عملی کردن و به منصه ظهور رساندن کار بسیار دشواری است اما قهرمانان و مدال‌آوران هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان در مهم‌ترین تورنمنت‌‌های‌ جهانی پارالمپیک و آسیایی همیشه افتخارآفرینی کرده و پرچم کشورمان را در میادین مختلف ورزشی و بین‌المللی به اهتزاز در آورده‌اند. 
وی با اشاره به این که خدمت به ورزشکاران این هیئت توفیق الهی محسوب می‌گردد، تصریح کرد: شما عزیزان شایسته بهترین تقدیر‌ها و حمایت‌‌های‌ مادی و معنوی می‌باشید اما در شرایط کنونی کشور که مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم‌‌های‌ ظالمانه در همه حوزه‌ها به وضوح دیده می‌شود متأسفانه آنچه را که در خدمت‌رسانی به شما انجام نگردیده است صرفاً به دلیل محدودیت‌ها می‌باشد و عدم کم‌کاری یا توانمندی همکارانمان در اداره کل محسوب نمی‌شود.
سالاری با بیان اینکه هیئت نابینایان و کم‌بینایان فارس رتبه چهارم را در کشور کسب کرده است، اظهار داشت: عملکرد هیئت استان در سال گذشته از دیدگاه ما قابل قبول است و برگزاری این مجمع در سال جاری توانمندی و نظم اعضای آن را در همه زمینه‌ها به خصوص شفافیت مالی نشان می‌دهد.
معاون توسعه امور ورزش استان با بیان اینکه اداره کل نسبت به هیئت نابینایان و کم بینایان نگاه ویژه دارد، خاطرنشان کرد: برخی از هیئت‌‌های‌ پرجمعیت و مدال‌آور ما هنوز از داشتن یک مکان اختصاصی بی‌بهره هستند ولی در شیراز خوشبختانه یک زمین چمن مصنوعی برای ورزشکاران هیئت نابینایان و کم بینایان وجود دارد و در هفته دولت هم امسال در ورزشگاه پارس مجموعه اختصاصی هیئت نابینایان و کم‌بینایان فارس افتتاح می‌گردد.
وی با اشاره به اینکه توفیقات خوبی در فوتبال نابینایان و همچنین گلبال فارس در سال گذشته کسب شده است اعلام داشت: با توجه به محدودیت‌‌های‌ موجود در استان خوشبختانه اداره کل ورزش و جوانان توانست بدون وقفه تجلیل از مدال‌آوران بازی‌‌های‌ آسیایی و پاراآسیایی اندونزی را انجام دهد.
معاون توسعه امور ورزش استان در بخش پایانی صحبت‌هایش اظهار داشت: با همکاری هیئت پزشکی ورزشی یک بسته حمایتی در نظر گرفته شده است و به ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه و همچنین دریافت مدال در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارند اعطا می‌گردد.
سالاری در پایان از زحمات هاشمی‌نژاد رئیس هیئت نابینایان و کم‌بینایان فارس تشکر و قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی