[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

چوب بروکراسی لای چرخ صنعت ، روزنامه شیراز نوین

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بروکراسی یکی از گره‌‌های‌  نظام اداری در کشور است که طی چندسال گذشته تلاش شده با اجرای طرح تحول در نظام اداری این مشکل برطرف شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید زرندی عصر پنجشنبه در آیین جشنواره شهید رجایی بیان کرد: بر أساس برنامه ششم توسعه دولت باید با برنامه‌ریزی در جایگاه سوم منطقه در شاخص رقابت‌پذیری بین‌المللی قرار گیرد.
وی در خصوص جایگاه ایران در تحولات بین‌المللی گفت: از سال ٢٠١٨  با توجه به اینکه جهان در حال تغییر است شاخص‌‌های‌ ارزیابی باید تغییر کند و در این شاخص ١۴٠ کشور به عضویت این شاخص درآمده‌اند و ایران در جایگاه  هشتاد و چهارم این دسته‌بندی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: نهادها و نوآوری دو مشکل اساسی ایران در این شاخص عنوان شده است اگر به دنبال توسعه اقتصادی و صنعتی هستیم باید با تزریق تفکر جدید همگام با جهان حرکت کنیم.
زرندی با اشاره به استفاده از شرکت‌‌های‌ دانش‌بنیان در دستگاه‌ها تصریح کرد: ارائه خدمات به صورت جزیره‌ای‌ توسط دستگاه‌ها در حال انجام است البته این موازی‌کاری در قالب مفاد قانون صورت می‌گیرد.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت معتقد است تغییر فکر عاملی برای تحول در دستگاه‌‌های‌ اجرایی خواهد بود  و اضافه کرد: نزدیک به ٢٠ فرآیند در صدور مجوز در سازمان صنعت، معدن و تجارت کاهش یافته است و سعی شده تا صدور جواز صنعتی کاهش یافته است.
وی هدف از سفر به استان فارس را بازدید از طرح‌‌های‌ صنعتی و افتتاح واحد‌‌های‌ اقتصادی استان فارس عنوان کرد.
وی تأکید کرد: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌‌های‌  اجرایی است و می‌توان از این جشنواره به میزان پیشبرد شاخص‌‌های‌  نظام می‌برد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی