[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پیام تسلیت شهردار شیراز به مناسبت در گذشت استاد زیانی ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در پیامی‌فقدان استاد جمال زیانی شیرازشناس، نویسنده و پژوهشگر فرهنگ‌عامه را تسلیت گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، در پیام مهندس حیدر اسکندرپور آمده است: روزهایی در تقویم یادآور لحظه‌های سخت و اندوه‌بار می‌شوند و ششم شهریور یکی از این روزها برای شیراز رقم خورد. روزی که شهر راز دانش‌مردی اندیشمند را از دست داد و سوگوار فراق استاد جمال زیانی شد.
روزگار پرافتخار شیراز مدیون کسانی است که همچون ابوالقاسم انجوی شیرازی، علی سامی، فرصت الدوله شیرازی و ... زوایای افتخارآمیز شهر را از لابه لای منابع تاریخی بیرون آوردند و شیراز را بر تارک فرهنگ، هنر و اندیشه ایران نشاندند و جمال زیانی یکی از این بزرگان بود. 
مردی که ۸۴ سال از تولدش در محله بالا کفت شیراز می‌گذشت و جوانی خود را صرف تعلیم و تربیت دانش‌آموزان کرد اما پس از بازنشستگی حدود ۴۰ سال از عمر گران‌سنگش را به تحقیق در حوزه تاریخ، تمدن و  فرهنگ‌عامه شیراز پرداخت و بیش از ۱۰ کتاب در این حوزه و ۵ کتاب در عرصه حافظ و سعدی‌پژوهی از خود به یادگار گذاشت. او با وجود  سن زیادی که داشت پای ثابت انجمن‌های ادبی و دوره‌های شیراز شناسی بود و علاوه بر علم،  به زیور گوهرهای درخشان اخلاق، مناعت طبع و کرامت نفس آراسته بود.
ضمن تسلیت به جامعه فرهنگی و ادبی شیراز، برای این بزرگ‌مرد عرصه قلم از درگاه ایزد منان علو درجات و برای خانواده گرامی‌شان صبر جزیل خواستارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی