[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

افتتاح ۴ طرح صنعتی- تولیدی ، روزنامه شیراز نوین

 هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته دولت 4طرح صنعتی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز با میزان سرمایه‌گذاری 300 میلیارد ریال و اشتغال 78 نفر به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی‌شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در این مراسم که با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس، احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صمت فارس و جمعی دیگر از مدیران و نیز فعالان صنعتی برگزارشد، این واحدها افتتاح و فعالیت خود را آغاز کردند.
به گفته مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس این طرح‌ها شامل شرکت شیراز پلاست ارم  تولید‌کننده فیلم یک لایه  از پلی‌اتیلن با میزان سرمایه‌گذاری50 میلیارد ریال، اشتغال 15 نفر و ظرفیت 3000 تن، شرکت استحکام پلاست پارسیان تولیدکیسه بدون بافت به انضمام چاپ با 60 میلیارد ریال همچنین  اشتغال 20نفر وظرفیت 4000 تن، شرکت تعاونی پولاد سقف خلیج‌فارس تولید  انواع خرپا فولادی  با 174 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، ظرفیت 26000 تن و33 نفر اشتغال و واحد تولیدی درب چوبی  و ایمن ساختمانی  با سرمایه‌گذاری 16 میلیاردریال، اشتغال 10 نفر و ظرفیت 3000 عدد است.
فتوحی افزود: بخش خصوصی برای بهره‌برداری از این طرح‌ها درمجموع  300  میلیارد ریال هزینه کرد و برای 78  نفر شغل ایجاد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از بهره‌برداری 25 طرح عمرانی و صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان، در  ایام هفته دولت خبر داد و اظهار داشت: برای اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها بالغ ‌بر 656 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی تصریح کرد: از مجموع این طرح‌ها، 13پروژه عمرانی و زیرساختی و 12 طرح صنعتی و تولیدی با اشتغال337نفر  است که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر این استان افتتاح  شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: برای بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی افزون‌بر 115 میلیارد ریال از اعتبارات جاری و عمرانی  شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و برای بهره‌برداری از طرح‌های‌صنعتی نیز سرمایه‌گذاری 540میلیارد ریالی  توسط بخش خصصوصی انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرک صنعتی بزرگ شیرازگفت: این شهرک صنعتی که از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور محسوب می‌شود، مهم‌ترین قطب صنعتی استان فارس به شمار می‌آید.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه بخش زیادی از واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان فارس در شهرک صنعتی بزرگ شیراز مستقر هستند، افزود: این موضوع بیانگر اهمیت راهبردی این شهرک صنعتی است، بنابراین باید با توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و رفع چالش‌ها و مشکلات، بهترین خدمات به صنعتگران ارائه شود.
فتوحی بابیان اینکه شهرک صنعتی بزرگ شیراز با دارا بودن واحد‌های مطرح و شاخص کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی نقش مهمی‌در تولید و صادرات بر عهده دارد، ادامه داد: در حال حاضر حدود 4260قرارداد با متقاضیان در این شهرک صنعتی منعقدشده و 2026 واحد تولیدی، صنعتی و صنفی با اشتغال‌زایی افزون بر 21670 نفر در این شهرک صنعتی مشغول فعالیت هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی