[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

باران‌چشمه: مشکلی بابت فوتبالیست‌های سرباز نداریم، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح گفت: ارتباط خوبی بین سازمان لیگ فوتبال و سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح وجود دارد و خدا را شکر مشکلی بابت فوتبالیست‌های سرباز نداریم.
مهرعلی باران‌چشمه اظهار داشت: در حال حاضر فوتبالیستی که غیبت داشته باشد یا کارت جعلی یا خلاف ارائه کرده باشد، نداریم و هیچ مشکلی نیز از این بابت وجود ندارد. به غیر از یک مورد که ان‌شاءالله حل می‌شود. 
وی ادامه داد: همه فوتبالیست‌هایی که سال گذشته کارت‌های جعلی یا غیرقانونی ارائه کرده بودند، در حال حاضر خدمت سربازی‌شان را می‌گذرانند و مشکلی از این بابت نداریم. فوتبالیست‌های پرسپولیس و استقلال نیز خدمت سربازی‌شان را گذرانده‌اند و تلاش می‌کنیم مشکلاتی از این بابت که در فوتبال به وجود می‌آید یا در رشته‌های ورزشی دیگر را ساماندهی کنیم و با حضور ورزشکاران سرباز در تیم‌های نظامی مشکلاتی از این بابت را دیگر شاهد نباشیم. 
رئیس پنجمین دوره اجلاس کشورهای آسیایی سیزم اشاره‌ای هم به برگزاری این اجلاس در تهران کرد و گفت: برگزاری اجلاس سیزم در جمهوری اسلامی ایران چند حسن دارد؛ یک اقتدار ایران را در آسیا نشان می‌دهد، توانایی ایران و اعتماد کشورهای آسیایی به ایران جذب خواهد شد به خصوص اینکه در سطح آسیا کشورهایی وجود دارند که روابط خصمانه یا سردی را با هم دارند. برگزاری چنین اجلاسی باعث می‌شود تا این روابط به سمت و سوی مثبتی حرکت کند.
باران‌چشمه در خصوص برنامه‌های پنجمین اجلاس آسیایی سیزم تصریح کرد: در جلساتی که قرار است با کشورهای آسیایی برگزار کنیم، ما در نظر داریم حضورمان را در سیزم پررنگ‌تر کنیم و کمیته‌های زیادی را به دست بیاوریم؛ چرا که سهم کمی در سیزم داریم.
وی ادامه داد: تا این لحظه 16کشور برای حضور در اجلاس آسیایی سیزم حضور پیدا کردند و قرار است دو کشور دیگر نیز به این اجلاس اضافه شوند. همزمان با برگزاری این جلسات در تهران قاره آفریقا نیز میزبان اجلاس آفریقایی سیزم است که در نهایت همه برنامه‌های قاره‌های مختلف بررسی می‌شود و در اردیبهشت‌ به میزبانی یونان به جمع‌بندی نهایی سیزم جهانی می‌رسد.
رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح تأکید کرد: ما درصدد هستیم شعار سیزم را که همان ایجاد صلح و دوستی میان کشورهاست، به شکل کامل ایجاد کنیم. متأسفانه کشورهای آسیایی نسبت به قاره‌های دیگر بیشتر درگیر مناقشات سیاسی و جنگ شده‌اند. همین موضوع مسئولیت ما را به عنوان رئیس آسیایی سیزم سنگین‌تر کرده است. 
سردار باران‌چشمه افزود: در نظر داریم با کمک کشورهای همچون چین، کره‌جنوبی، عمان و قطر روابط سرد کشورهای آسیایی را بهبود بخشیم. در همین خصوص به کشور چین پیشنهاد داده‌ام که میزبانی مسابقات ورزشی را بین کشور کره‌جنوبی و کره‌شمالی برگزار کند که به این وسیله روابط این دو کشور در زمینه ورزش بهتر شود.
وی در پایان تأکید کرد: رئیس جهانی سیزم به دلیل بیماری نتوانست در ایران حضور داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی