[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

رهاسازی تعدادی از پرندگان شکاری در پارک کوهستانی دراک، روزنامه شیراز نوین

مشاور شهردار و مدیر پروژه پارک کوهستانی دراک گفت: تعدادی پرنده که برای قرنطینه، تیمار و بازپروری در زیست‌گاه حیوانات پارک کوهستانی دراک نگهداری می‌شدند، به دامان طبیعت بازگشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، «عبدالحمید اسدپور» عنوان کرد: در راستای همکاری‌های مشترک شهرداری شیراز و اداره‌کل محیط‌زیست فارس، چهار بهله پرنده دلیجه و پنج بهله مرغ‌حق (نوعی از خانواده جغد) بعد از طی مراحل دامپزشکی برای دوره‌ نقاهت از سوی اداره‌کل محیط‌زیست استان فارس به صورت امانی به زیست‌گاه پارک واگذار شده بودند.
این مقام مسئول با اشاره به نگهداری این پرندگان در فضاهای ویژه در دامنه‌ی کوه دراک، افزود: با پایان یافتنِ دوره‌ درمان، با هماهنگی و حضور کارشناسان محیط‌زیست فارس و پارک کوهستانی دراک، این پرندگان به دامان طبیعت بازگشتند.
مدیر پارک کوهستانی دراک با تأکید بر اهمیت حفاظت از محیط‌زیست، تأکید کرد: حفاظت از گونه‌های ناب گیاهی و جانوری و تمام بخش‌های محیط‌زیست را یکی از رسالت‌های بسیار مهم خود می‌دانیم و تمام تلاش ما بر حراست از این گنجینه‌ ارزشمند بوده و خواهد بود.
همچنین بنا به گفته‌ «حسین قاسمی» کارشناس محیط‌زیست پارک کوهستانی دراک، این پرندگان به دلایل مختلفی ازجمله از دست دادن والدین، از دست دادن لانه‌های محل زندگی در اثر حادثه‌هایی همچون بادهای شدید، قطع درخت یا آتش‌سوزی و یا مصدومیت در اثر وقوع حوادثی همچون برخورد به ساختمان‌ها یا کابل‌های برق؛ نیاز به درمان، مراقبت، تغذیه و بازپروری داشته‌اند که در این پارک صورت گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی