[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

پرهیز از نصب غیرمجاز انشعابات برق، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت توجه به نکات ایمنی در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیئت‌های‌ مذهبی در ایام ماه‌های‌ محرّم و صفر تأکید کرد. 
وحیدقاضی‌پور در این‌باره گفت: از آنجا که در زمان برگزاری مراسم ایام ماه محرم هیئت و دسته‌های عزاداری از وسایلی مانند بیرق، علم، کتل و غیره استفاده می‌کنند، گاهی اوقات شاهد حوادث ناگواری نظیر برق گرفتگی، آتش‌سوزی و... ناشی از برخورد این وسایل با شبکه‌های‌توزیع برق هستیم که صدماتی را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: ازآنجا که نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری بر روی پایه‌های‌ برق و سایر تجهیزات جانبی منجر به وقوع حوادث برق گرفتگی می‌شود، بنابراین هیئت‌های‌ مذهبی از ساخت و جوشکاری روی پایه‌ها‌ و به دنبال آن صعود افراد از تأسیسات برق‌رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری نموده وهمچنین از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرو رسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه‌های‌پذیرایی از عزاداران خودداری کنند.
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود به نحوه تأمین برق هیئت‌های ‌مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان هیئت‌ها‌ می‌توانند ضمن مراجعه به مدیریت‌های ‌برق و اداره‌های ‌تابعه نسبت به ثبت‌نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کرده و ازهرگونه دخالت غیرمجاز در تأسیسات برق‌رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیرایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط اعضاء و یا مسئولان هیئت مذهبی پرهیز نمایند. 
این مقام مسئول بر ضرورت توجه و بررسی تجهیزات برقی نیز تأکید کرد و اظهار داشت: بایستی تجهیزات برقی مورد استفاده هیئت‌های ‌مذهبی نظیرسیم، کابل، تابلوهای برقی و ... قبل از شروع مراسم عزاداری توسط مسئولان هیئت مورد بازرسی دقیق قرار گیرند تا نواقص احتمالی آنها برطرف شوند.
قاضی‌پور، همچنین گفت: در راستای حفظ سرمایه ملی و محیط‌زیست و ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق، برای تأمین روشنایی محل‌های برپایی مراسم به جای لامپ‌های پرمصرف (مدادی یا رشته‌ای) از لامپ‌های کم‌مصرف یا ال‌ای دی استفاده شود. 
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، برضرورت خودداری عزاداران از دستکاری تجهیزات برق‌رسانی درصورت بروزحادثه تأکید کرد و بیان داشت: عزاداران، درزمان وقوع هرگونه حادثه احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق‌رسانی منصوبه به ویژه کنتور برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره‌های‌ برق پیگیری و یا از طریق شماره 121 موارد را به اتفاقات برق اطلاع‌رسانی نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی