[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

مردمی ‌بودن و امیدافزایی از مؤلفه‌های‌ انتخاب مدیران برتر است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش‌ پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس عبدالرضا قاسم‌پو، در جشنواره شهید رجایی افزود: برگزاری این جشنواره فرصتی مغتنم برای قدردانی از مدیران و دستگاه‌های‌اجرایی برتر و همچنین تبیین برنامه‌ها ‌و سیاست‌های دولت در راستای اصلاح نظام اداری است.
قاسم‌پور با اشاره به اینکه انتخاب مدیران و دستگاه‌های اجرایی بر اساس شاخص‌ها و مؤلفه‌های مشخصی سنجیده شده است، افزود: در این راستا جلسات متعدد و مفصلی برگزار شد و در نهایت مدیران برتر  دستگاه‌های اجرایی انتخاب شدند.
وی با اشاره به  تفاوت وظایف و نوع و روند کار فرمانداران و مدیران ستادی از انتخاب ۴ فرماندار نمونه از میان ۲۹ فرماندار شهرستان‌های‌ فارس خبر داد و در ادامه اظهار کرد: ۴ مدیر برتر از میان دستگاه‌های‌اجرایی و ۴ مدیر نیز از میان مدیران ستادی استانداری در این سنجش برگزیده شده‌اند.
معاون‌ توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس درباره انتخاب کارمندان نمونه دستگاه‌های اجرایی نیز گفت: هر یک از ادارات و دستگاه‌ها ‌موظف شده‌اند ۲ کارمند را به این منظور معرفی کنند که پس از برسی اسناد و مدارک کارمندان نمونه در جلسات کمیته مربوطه انتخاب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: مراسم معرفی کارمندان نمونه تا پایان شهریور ماه برگزار خواهد شد. 
قاسم‌پور یادآور شد: برتر شدن عده‌ای از مدیران به معنای تلاش نکردن سایرین  نیست بلکه  مدیران در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های‌دولت و نظام فعالیت کرده‌اند اما افراد برتر به نحو مطلوب‌تری به وظایف خود پرداخته‌اند.
وی با اشاره به شاخص‌های انتخاب مدیران نمونه افزود: مردمی‌بودن و توجه به منشور حقوق شهروندی، توجه به جامعه ایثارگران و خانواده شهدا، توجه به ترویج معارف‌قرآنی، ترویج نما، ترویج و توسعه عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر، پیگیری اهداف و سیاست‌های‌نظام و دولت، توجه به تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بارویکرد اقدام‌ جهادی مدیران، نشاط آفرینی و امیدافزایی در جامعه، توفیق در تحقق طرح هر بنگاه به‌علاوه یک اشتغال، توفیق در ایجاد حداقل یک کارگاه با اشتغال ۲۰۰ نفر در هر شهرستان از سوی فرمانداران، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، توسعه دولت الکترونیک و رفع پیچیدگی‌های ‌اداری از جمله مواردی است که استاندار فارس در نظر گرفتن آنها در انتخاب مدیران نمونه را ضروری قلمداد کرده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: با تأکید استاندار فارس مدیران برتر باید از میان افرادی انتخاب شوند که در مسیر شهیدرجایی گام برمی‌دارند.
وی ادامه داد: خدمت خالصانه و بی‌منت، توسعه عدالت و کار جهادی از جمله ویژگی‌های ‌راه و منش شهیدرجایی است.
قاسم‌پور با بیان اینکه استاندار فارس با درایت و اقتدار و تقویت همدلی زمینه را برای کار و تلاش و سازندگی فراهم کرده است، این شرایط را برای توسعه پایدار استان و دستیابی به جایگاه واقعی در کشور و جهان مناسب ارزیابی کرد و از مدیران خواست این فرصت را غنیمت بشمارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی