[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

باورهای دینی کمرنگ کننده آسیب اجتماعی به ‌ویژه اعتیاد است، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: داشتن اعتقادات و باورهای راسخ دینی و مذهبی می‌تواند فرد را در مقابل پدیده شوم مواد مخدر محافظت کند.
به گزارش روابط عمومی‌دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی‌بابیان این مطلب در همایش آموزشی مبلغان و مبلغات سازمان تبلیغات اسلامی‌فارس که پیش از ماه محرم و صفر در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی در پیشگیری از اعتیاد اهمیت زیادی دارد.
وی در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت‌های مذهبی مانند حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی ‌و کانون‌های فرهنگی مساجد و بسیج به ما کمک می‌کند که در پیشگیری اولیه از اعتیاد خوب و مؤثر عمل کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: فاصله گرفتن از ارزش‌های معنوی و در مقابل گرایش به ارزش‌های مادی و ظاهری یکی از عوامل مهمی‌است که شاید بتوان گفت در کنار عدم کنترل والدین باعث ایجاد انواع آسیب‌ها و مُعضلات اجتماعی ازجمله اعتیاد در بین نوجوانان و جوانان می‌شود.
ابراهیمی‌اظهار داشت: مذهب و معنویت به زندگی فرد جهت می‌دهد و از او به هنگام فشارهای روانی روزمره حمایت می‌کند و می‌تواند عاملی بازدارنده در برابر آسیب‌های اجتماعی خصوصاً پدیده شوم مواد مخدر باشد.
این مقام مسئول افزود: باورهای دینی می‌تواند آسیب اجتماعی به‌ویژه اعتیاد را در جامعه کم‌رنگ کند.
وی در ادامه بر نقش روحانیون و مبلغان دینی در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و بیان داشت: استفاده از ظرفیت روحانیون معزز یکی از راهکارهای مهم در پیشگیری و مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر بوده و می‌توانند از طریق آگاهی‌بخشی و متقاعدسازی عموم مردم نقش مؤثری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر داشته‌باشند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در پایان سخنان خود گفت: مبارزه هدفمند و جدی با پدیده شوم مواد مخدر جزء باهمت و اراده مسئولان و مشارکت حداکثری مردم صورت نخواهد گرفت لذا باید برای تحقق این امر تلاش و همت بیش ‌از پیش نمود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی