[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

نتوانسته‌ایم بستر لازم برای ماندن نخبگان را فراهم کنیم ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأکید کرد که برای شناسایی، آموزش، تربیت و حفظ دانش‌آموزان مستعد باید برنامه‌ریزی مناسبی داشت و براساس آن عمل کرد.
به گزارش ایسنا ، دکتر عنایت‌الله رحیمی‌شنبه 9 شهریور در مراسم قدردانی از دانش‌آموزان برتر فارس در زمینه کنکور، المپیاد علمی‌و مسابقات ورزشی، تأکید کرد که وظیفه آموزش و پرورش و دیگر مراکز آموزشی برنامه‌ریزی دقیق برای شناسایی، پرورش و حفظ استعدادهای درخشان و برتر است.
او گفت: قطعاً اراده شخصی این دانش‌آموزان در موفقیت‌هایشان بسیار اثرگذار بوده  و انگیزه‌هایی منجر به کسب این موفقیت‌ها شده قابل‌ستایش و قدردانی است.
رحیمی‌ادامه داد: یکی از وظایف ما در مجموعه دستگاه گسترده  آموزش‌وپرورش و دیگر مراکز آموزشی، شناسایی استعدادها در زمان‌های متفاوت از دوران مهدکودک تا پایان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها است. 
وی گفت: بعد از شناسایی استعدادها، آموزش‌وپرورش آن‌ها مدنظر قرار دارد و در این زمینه علاوه بر نهادهای آموزشی، خانواده، اجتماع و سایر نهادها و سامان‌ها نیز وظیفه‌هایی برعهده دارند.
رحیمی‌نگهداشت استعدادها و نخبگان را نیز بسیار بااهمیت دانست و گفت: با بررسی گذشته می‌توان به این نتیجه رسید که در این زمینه دچار آسیب هستیم ، چراکه نتوانسته‌ایم بستر لازم برای ماندن نخبگان فراهم کنیم و یا اینکه اگر رفتند به کشور بازگردند . 
وی با اشاره به نقش نخبگان در پیشرفت همه‌جانبه کشور، گفت: برای حفظ، نگهداشت و توانمند کردن این استعدادهای برتر  نیازمند بسترسازی و تهیه مقدمات کار برای این امر مهم هستیم. 
استاندار فارس در ادامه بابیان اینکه «معلمان نخبگان جامعه هستند»، گفت: هر کشوری که به معلم و نظام تعلیم و تربیت خود اهمیت دهد موفق‌تر است و این‌گونه است که می‌تواند توسعه را با سرعت بیشتری به دست آورد و اگر سایر نخبگان جامعه نیز به جمع معلمان بپیوندند می‌توانند توسعه بیشتری را رقم بزنند. 
رحیمی‌با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در سطح استان برای تقویت و حفظ و نگهداشت مدال‌آوران عرصه‌های علمی، گفت: این مدال‌آوران به عضویت انجمن نخبگان استان درخواهند آمد و تلاش ما این است تا با فراهم کردن تسهیلات لازم چه در دانشگاه و چه در بنیاد نخبگان، زمینه ارتقاء آن‌ها را فراهم کنیم.
رئیس اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس گفت: فارس در المپیادهای علمی‌کشور با کسب 16 مدال، همراه با استان‌های مازندران و خراسان رضوی موفق به کسب رتبه دوم کشوری نیز شد.
یونس غلامی، با اشاره به موفقیت‌های دانش‌آموزان فارس در کنکور سرا سری در سال‌جاری، گفت: امسال  15 رتبه تک‌رقمی‌منطقه‌ای و 7 رتبه تک‌رقمی‌کشوری داشتیم.
رئیس اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به کسب عنوان دوم المپیادهای علمی‌کشوری توسط فارس، همراه با استان‌های مازندران و خراسان رضوی، افزود: در عرصه المپیاد علمی‌نیز در سال گذشته صاحب 11 عنوان شدیم که این تعداد در سال‌جاری به 17 مدال رسیده که 16 مدال آن کشوری و یک مدال نیز در عرصه جهانی به‌دست‌آمده است.
وی با بیان اینکه تلاش‌های مدیرکل، معاونان و همکاران فرهنگی  رویکرد موفقیت‌مداری را در عرصه تعلیم و تربیت جاری و ساری کرده، گفت: برنامه‌ریزی بلندمدت رمز موفقیت آینده است و با حمایت مسئولان در کنار بدنه آموزش‌وپرورش و نخبگان جامعه، می‌توانیم موفقیت‌های آینده را به‌خوبی رقم بزنیم.
غلامی‌با اشاره به بارگذاری سامانه کنکور سرا سری در سایت اداره کل آموزش‌وپرورش، گفت: این سامانه دارای  اطلاعات غنی و قوی است و به‌ عنوان یک راهنمای عملی خوب برای دانش‌آموزان کنکوری می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی