[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

مکان‌های درمعرض خطر آتش‌سوزی بازدید می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

محمد هادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالحسین(ع) ضمن تشریح اقدامات این سازمان برای تأمین ایمنی سوگواران و تکایا و اماکن مذهبی خواستار ایمن‌سازی این اماکن مقدس شد.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، مهندس قانع  عنوان کرد: با رسیدن ماه محرم اماکن مذهبی، هیئت‌ها، حسینه‌ها و مساجد فعالیت چندبرابری پیدا می‌کنند و بسیاری از شهروندان برای شرکت در مراسم عزاداری به این اماکن مراجعه می‌کنند. توصیه من به مسئولان این اماکن این است که تمام کوشش خود را برای تأمین یک مکان ایمن به کار ببندند تا افراد از حضور در این اماکن احساس آرامش کرده و به مراسم‌های مذهبی خود بپردازند.
وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی شهر شیراز مانند سال‌های‌گذشته تمام تلاش خود را برای تأمین ایمنی مراسم عزاداری در ماه محرم  به کار می‌گیرد، تصریح کرد: سازمان‌آتش‌نشانی امسال در یک بازه‌ زمانی یک ماهه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد. نیروهای داوطلب آتش‌نشان، از شب اول ماه محرم در محل‌های ‌مشخص شده به صورت ثابت و گشت موتوری مستقر شده و  همراه با عزاداران، ایمنی این مراسم را با تجهیزات کامل اطفایی تا آخرین روز از دهه محرم برعهده خواهند داشت. قانع ادامه داد: از اولین شب دهه محرم نیروهای داوطلب با در اختیار داشتن کوله امدادی و کپسول‌های ‌اطفا حریق در گروه‌های‌3و 2 نفره در محل‌های‌مشخص شده به گشت‌زنی پرداخته و موارد ایمنی را بررسی و از بروز حوادث جلوگیری می‌کنند. 
گفتنی است؛ گشت موتور سوار نیز با تجهیزات کامل در طول عزاداری ایمنی این محل‌ها‌ را تحت‌کنترل قرار می‌دهد.
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز خاطرنشان‌کرد: نیروهای عملیاتی آتش‌نشانی نیز، با خودروهای امدادی به صورت مستمر به اماکن مذهبی سرکشی و بازدید ایمنی را انجام می‌دهند.
لازم به ذکر است کارشناسان سازمان هر شب در دهه محرم از هیئت‌ها، تکایا و خیمه‌های عزاداری بازدید و موارد ایمنی را بررسی می‌کنند. آتش‌نشانان از مکان‌ها و موقعیت‌های در معرض خطر آتش‌سوزی همچون آشپزخانه‌ها و غیره بازدیدهای دوره‌ای انجام داده و ناایمنی‌ها‌را رفع می‌کنند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی اعزام و استقرار نیرو با خودروهای اطفایی و یا موتورسیکلت به محل‌های عزاداری و معابر پر ترافیک شهر را از دیگر اقدامات این سازمان در شب‌های‌محرم برشمرد و تصریح کرد: بازدید دوره‌ای فرماندهان شیفت از محل‌های عزاداری به صورت مستمر و ارائه پیشنهاد و تذکرات ایمنی به مسئولان و متولیان امر از اقدامات پیشگیرانه سازمان آتش‌نشانی در این ایام است.   
قانع، به حضور و نظارت مستقیم مسئولان، کارشناسان و فرماندهان در اماکن و مراسم عزاداری در دهه اول محرم اشاره و عنوان کرد: بازدید و استقرار نیروها و پوشش‌دهی ایمنی در حوالی حرم شاهچراغ (ع) و دیگر مکان‌های شلوغ در روزهای تاسوعا و عاشورا از دیگر خدمات این سازمان به عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) است.
مهندس قانع همچنین از شهروندان خواست که تا هنگام حضور در اماکن مذهبی و شرکت در مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) همکاری بیشتری با مسئولان اماکن مذهبی و نیروهای امدادی به ویژه آتش‌نشانان داشته‌باشند و در صورت بروز هرگونه حادثه و آتش‌سوزی، خونسردی خود را حفظ کرده و هم‌زمان با تماس با سامانه 125 آتش‌نشانی به سرعت خود و سایرین به خصوص کودکان، افراد سالخورده و بانوان را از محل حادثه دور کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی