[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

۷ مرکز تخصصی دندانپزشکی با تعرفه دولتی در شیراز راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره امور دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه‌اندازی ۷ مرکز تخصصی دندانپزشکی با تعرفه دولتی خبر داد.
کوروش افشین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه هم اکنون در استان فارس بیش از 950 مطب و درمانگاه دندانپزشکی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز وجود دارد، اظهارداشت: از این تعداد در 10 مرکز آن به صورت تخصصی با تعرفه دولتی وابسته به دانشگاه خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود که هدف از راه‌اندازی آن توزیع عادلانه خدمات دندانپزشکی در سطح شهر است. 
وی با اعلام اینکه براساس آمارها وضعیت سلامت دهان و دندان مردم استان فارس و شهر شیراز در مقایسه با  دیگر استان‌های کشور از رتبه بالاتری برخوردار است، افزود: هم اکنون 1800 فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی در استان فارس وجود دارد که این تعداد دندانپزشک و مرکز دندانپزشکی برای استان فارس بسیار قابل توجه است.
افشین‌پور سلامت دهان و دندان در بین ایرانیان را غیرمطلوب عنوان کرد و افزود: تعداد کمتری از مردم به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهند و با توجه به افزایش قیمت مواد و وسایل دندانپزشکی بیماران و دندانپزشکان با مشکل روبه‌رو شده‌اند، به این صورت مردم توان پرداخت هزینه‌های درمان در بخش خصوصی را ندارند و دندانپزشکان نیز نمی‌توانند تعرفه مناسب خود را دریافت می‌کنند. 
وی به راه‌اندازی مراکز تخصصی دندانپزشکی برای بیماران خاص اشاره کرد و گفت: هم اینک توانسته‌ایم در استان فارس نه تنها برای اقشار کم درآمد جامعه بلکه برای بیماران خاص نیز مراکزی راه‌اندازی کنیم تا با تعرفه دولتی این بیماران از خدمات دندانپزشکی برخوردار شوند.
رئیس اداره امور دندانپزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نظارت  بر ارائه خدمات غیر مجاز دندانپزشکی را از سوی معاون درمان جدی توصیف کرد و گفت: در سال گذشته تنها در شیراز 12مرکز پلمب و 15 مورد تذکر داده شد به مطب‌هایی که یا به صورت غیر مجاز فعالیت داشتند یا اینکه در موارد بهداشتی رعایت لازم را نداشته‌اند.
افشین‌پور از شهروندان خواست برای دریافت هرگونه خدمات دندانپزشکی ضروری است به مراکزی مراجعه کنند که از داشتن مجوز و تابلو برخوردار باشند و در دام سودجویان با تبلیغ ارائه خدمات ارزان قرا نگیرند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند از طریق سامانه 1819 تخلفات را اعلام تا در اسرع وقت پیگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی