[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سهم ٣.٩ درصدی اشتغال تعاونی‌ها در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه سهم اشتغال بخش تعاون از کل اشتغال ایجاد شده در کشور ۸/۵درصد است، خاطرنشان کرد که تعاونی‌های استان فارس ٣.٩ کل اشتغال در فارس را به خود اختصاص داده‌اند و فارس در این زمینه رتبه چهارم کشور را دارد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سهراب مختاری شنبه ٩ شهریور در چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان با اشاره به وجود پنج هزار و ٦٦٥ تعاونی در استان، گفت: دو هزار و ٢٥ تعاونی آن در دولت تدبیر و امید تشکیل شده است. 
وی افزود: یک‌هزار و ٧٣٠ تعاونی از مجموع کل تعاونی‌های فارس در بخش خدمات، یک‌هزار و ٣٥٢ تعاونی در حوزه کشاورزی، یک‌هزار و ١٠٩ تعاونی در حوزه صنعت و مابقی در سایر فعالیت‌ها شکل گرفته است. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه این استان به لحاظ تعداد تعاونی‌های مسکن، رتبه ششم کشور را دارد، تعداد اعضای تعاونی‌های فارس را ٥٠٩ هزار و ٩٢٠ نفر اعلام کرد. 
مختاری همچنین با بیان اینکه کسب رتبه دوم کشور در تشکیل تعاونی‌های بانوان در اختیار استان فارس است، افزود: بخش صنعت بالاترین تعداد تعاونی‌های بانوان را به خود اختصاص داده و  فارس تنها استان کشور محسوب می‌شود که تعاون روستا را تشکیل داده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس همچنین از افتتاح و بهره‌برداری از ایجاد مرکز فن‌آوری و توسعه تعاون استان به صورت ویدئو با حضور معاون اول رئیس‌جمهور کنفرانس خبر داد. 
مختاری رشد ٥٠ درصدی بخش آموزش و کسب رتبه پنجم کشوری در تسهیلات پرداخت شده به تعاونی‌ها را از توفیقات شاخص اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس برشمرد و  یادآور شد که در سال گذشته ٦٢٠ میلیارد تومان تسهیلات در قالب اشتغال فراگیر، روستایی و حمایتی توزیع شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس به برخی شاخص‌های عمومی‌ و اختصاصی اعمال شده برای معرفی تعاونی‌های برتر استان نیز اشاره و نداشتن بدهی بیمه و مالیاتی، داشتن سربرگ و تراز مثبت در سال را از جمله شاخص‌های عمومی‌ و میزان سرمایه، میزان صادرات و تعداد شاغلان  را از شاخص‌های تخصصی ذکر کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی