[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

حضور خردمندان به عنوان همیار مهربان فضای سبز ارزشمند است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز - مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با اعلام اینکه اکنون ۴۰ همیار فضای سبز در شیراز فعالیت می‌کنند از مسئولان و مردم برای حفاظت از فضای سبز شهری این کلانشهر دعوت به عمل آورد. مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز روز شنبه در حاشیه مراسم تقدیر از همیاران مهربان فضای سبز شیراز گفت: در حال حاضر ۴۰ نفر همیار مهربان فضای سبز در سطح ۳ بوستان آزادی، خلدبرین و جنت شیراز به صورت افتخاری مشغول آموزش حفاظت از فضای سبز شهری به شهروندان هستند. سید عبدالرضا دستغیب ضمن تأکید بر حفاظت از محیط‌زیست شهری توسط همه شهروندان، افزود: بسیاری از این همیاران فضای سبز شهری افراد بازنشسته‌ای هستند که اکنون با پوشیدن لباس همیاری در جهت فرهنگ‌سازی عمومی‌گام بر می‌دارند. وی با اشاره به اینکه حضور و فعالیت افراد مسن و بازنشسته در بوستان‌های ‌مدنظر به عنوان همیار مهربان فضای سبز بسیار حائز اهمیت است در این خصوص خاطرنشان کرد که آنها از معضلات تنهایی و افسردگی در منزل رها می‌شوند.
دستغیب پیاده‌سازی فرهنگ حفاظت از فضای سبز و محیط‌زیست را نمونه‌ای از امر به معروف عنوان کرد و گفت: از همه شهروندان شیراز و اقشار و صنوف مختلف نظیر پزشکان، مهندسین، خبرنگاران، بازاریان، فرهنگیان، دانشجویان، دانش‌آموزان و ... درخواست می‌کنم که با عضویت در مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز برای حفظ شهرمان مشارکت کنند.
وی ادامه داد: این آمادگی وجود دارد که متقاضیان در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب این مجمع شوند تا شهرمان شیراز از خدمات افتخاری آنها بهره‌مند شود.
مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شهرداری شیراز اضافه کرد: از مسئولان شهرستانی و استانی نیز تقاضا دارم که همانند مردم با عضویت در این مجمع در حفاظت از فضای سبز شهری کوشا باشند و برای ترغیب دیگر شهروندان نیز در این کار مشارکت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ نفر از شهروندان شیرازی در بخش دیگری از فعالیت این مجمع آموزش‌دیده و ۱۵۰ نفر از این افراد روزانه به عنوان همیار مهربان ترافیک در تقاطع‌های‌ پرتردد سطح شهر شیراز مشغول فرهنگ‌سازی و فعالیت هستند.
در ادامه سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در جمع همیاران مهربان فضای سبز شیراز با بیان اینکه مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز در سالیان اخیر تلاش بسیاری برای جذب خیرین و مشارکت شهروندان در ارتقای سطح فرهنگ شهروندی انجام داده است، اظهار داشت: حضور همیاران مهربان فضای سبز در بوستان‌های‌سطح شهر شیرازدر نوع خود بی‌نظیر است.
وی با اشاره به فعالیت ۴۰ همیار فضای سبز در سه بوستان شیراز، اظهار داشت:۱۵۰ بوستان در سطح شیراز وجود دارد که نیاز است با مشارکت بیشتر شهروندان، حفاظت از این بوستان‌ها ‌و فرهنگ‌سازی در این خصوص با افزایش تعداد همیاران انجام شود.  در پایان این مراسم  از همیاران مهربان فضای سبز شیراز با شاخه‌ای گل قدردانی شد.  مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز در سال ۹۳ فعالیت خود را با هدف فرهنگ‌سازی شهری و جذب خیرین برای تأمین نیازها و زیرساخت‌های شهری و شهروندان در شیراز آغاز کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی