[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

نقشه‌برداری روستای عبدالسید شوشتر در خوزستان، روزنامه شیراز نوین

عملیات نقشه‌برداری روستای عبدالسید شوشتر توسط ستاد معین بنیاد مسکن فارس در خوزستان جهت تهیه طرح اجرایی و بهسازی روستایی آغاز شد. با انجام فعالیت‌های‌ عمرانی و بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل فروردین‌ماه امسال و با مشارکت بنیاد مسکن فارس به عنوان ستاد معین بازسازی مناطق آسیب‌دیده شهرستان شوشتر عملیات بازسازی وارد گام تازه‌ای شده است.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، این بنیاد معین بازسازی بخشی از خسارت‌های سیل خوزستان است و تاکنون بیش از  50 درصد از واحدهای آسیب‌دیده از سیل شهرستان شوشتر با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن استان فارس  تعمیر شده است.
نیروهای خدوم و جهادی بنیاد مسکن از ابتدای بروز بحران سیل در شهرستان شوشتر در کنار مردم این شهرستان بوده است و تعمیر و احداث منازل سیل‌زدگان روستاهای بخش گوریه و شعیبیه در حال انجام است.
بر اساس آمارهای موجود  از مجموع هزار و ۵۴۰ واحد مسکونی معرفی شده که نیازمند احداث مجدد یا تعمیرات اساسی بوده است، تاکنون برای بیش از 900 واحد عقد قرار داده شده تا بتوانند تسهیلات لازم را دریافت کنند.
همچنین کار آواربرداری در مناطق آسیب‌دیده سه شهر و ۱۴ روستا در شهرستان شوشتر با مشارکت ستاد معین بنیاد مسکن فارس در حال انجام است و  برای بیش از 350 واحد روستایی این شهرستان کار پیاده کردن نقشه و اجرای پی انجام شده است.
کارشناسان بنیاد مسکن فارس از ابتدای بروز سیل در خوزستان کار ارزیابی واحدهای خسارت‌دیده را اجرایی کرده‌اند و  در ۳۹ روستا و یک شهر در شهرستان شوشتر نیز عملیات بهسازی و بازسازی در مرحله آرماتوربندی بوده و کار پی‌سازی، شناژ بندی و کرسی‌بندی نیز در یک شهر و ۲۴ روستا انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی