[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

معرفی سرداران شهید فارس با همکاری رسانه‌ها، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه این استان سرداران شهید و بزرگان اثرگذاری را در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده، برندسازی و معرفی آنها را امری ضروری دانست و تأکید کرد: صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی باید در این امر کوشا باشند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی‌ در جلسه شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان که با هدف بررسی برنامه‌های هفته دفاع مقدس برگزار شد، با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام شده در هر حوزه‌ای برای اینکه منجر به نتیجه شود نیازمند پیگیری است، افزود: برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید به خوبی و به گونه‌ای که مخاطبان بتوانند بهره لازم را از آنها ببرند، عملیاتی شود.
وی دوران دفاع مقدس را از طلایی‌ترین دوران‌های کشور توصیف و خاطرنشان کرد: توجه به ارزش‌های دفاع مقدس فرضی واجب است.
استاندار فارس با بیان اینکه جنگ هشت ساله ایران تبلور ارزش‌های دینی و مذهبی و ملی و سرزمینی است، ایجاد ارتباط میان دین و میهن پرستی را امری ارزشمند دانست و گفت: این ارزش‌ها باید با روش‌ها و برنامه‌ها و اقدامات عملی مؤثر به نسل‌های آینده منتقل شود. رحیمی‌با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی‌ها ‌و اقداماتی که به منظور حفظ و نشر ارزش ‎‌های‌دفاع مقدس انجام می‌‎شود؛ باید شرایط مطلوب و آنچه باید در آینده به آن دست یابیم نیز به روشنی ترسیم شود، اظهار کرد: در دفاع مقدس ایده‌ها ‌و آرمان‌ها ‌به واقعیت تبدیل شد و اکنون نیز باید با شخصیت‌پردازی و انتقال این پرداخته‌ها‌ به نسل آینده به سمت مطلوب حرکت کنیم.
وی تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند برنامه‌های هفته دفاع مقدس را در چارچوب اداره خود برگزار کرده و در اجرای برنامه‌های مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز از هیچ کمک و تلاشی دریغ نکنند.
رئیس شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: علاوه بر سخنرانی و برنامه‌های معمول، استفاده از زبان هنر جایگاه اثرگذاری در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.
رحیمی ‌اضافه کرد: بهره‌گیری از هنرهایی همچون سینما، تئاتر، موسیقی‌های ‌اصیل و آیینی نباید در راستای انتقال مفاهیم دفاع مقدس مغفول بماند.
پیشنهاد دیگر وی برگزاری برنامه‌ها و مسابقات ورزشی هم‌زمان با هفته دفاع مقدس بود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه اداره ورزش و جوانان استان از توانایی‌های لازم برای برگزار این گونه برنامه‌ها برخوردار است، عنوان کرد: برگزاری جام دفاع مقدس می‌تواند یکی از برنامه‌‌های ورزشی باشد که در سطح استانی و حتی ملی به همت استان فارس برگزار شود. رحیمی‌با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی نشر ارزش‌های دفاع مقدس انتقال آن به نسل جوان و نوجوان است، بر لزوم حضور پر رنگ تر و جدی تر آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در این موضوع تأکید کرد.
وی درباره موزه دفاع مقدس و رفع موانع موجود در مسیر تکمیل و توسعه آن نیز یادآور شد: باید اراده‌ای جدی و منسجم برای پیشبرد و حصول نتیجه وجود داشته‌باشد.
استاندار فارس همچنین به راهکارهای رفع مشکلات موجود درباره موزه دفاع مقدس نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امکان ایجاد ارزش افزوده در بعضی اراضی و ابنیه و استفاده از این ارزش افزوده در تکمیل روند ساخت موزه وجود دارد، عنوان کرد: کارگروه متشکل از مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، شهرداری شیراز، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و معاونت عمرانی استانداری این موضوع را پیگیری می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی