[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

عشق به وطن در وجود دانش‌آموزان نخبه نهادینه شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدیران و عوامل آموزشی و پرورشی مدارس باید در وجود دانش‌آموزان نخبه عشق و علاقه به میهن و مردم کشورشان را نهادینه کنند و این نیاز به کار و تلاش دارد که ما در آموزش‌وپرورش این رسالت مهم را بر عهده ‌داریم.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین تقدیر از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیاد علمی‌، مسابقات ورزشی و تک‌رقمی‌های کنکور 98 در فارس، با اشاره به نقش نخبگان در توسعه‌یافتگی کشور، گفت: اگر بتوانیم از ظرفیت‌های وجودی نخبگان‌مان خوب استفاده کنیم قطعاً قدم بزرگی را برای توسعه کشور، استان، منطقه و شهرمان برداشته‌ایم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس  گفت: در کنار درخشش و افتخارآفرینی در یک حوزه تخصصی خاص، یک انسان نخبه ویژگی مهم دیگری هم دارد که آن شرکت در فعالیت‌هایی غیر از حوزه تخصصی اوست و نفوذی است که او می‌تواند در حوزه‌های مختلف سیاسی فرهنگی و اجتماعی  و ... داشته‌باشد.
وی با اشاره به نقش نخبگان در ایجاد ارتباط بین مردم و حاکمیت و لزوم توجه جدی به این ویژگی، گفت: نخبگان  پرچم و نماد قدرت ملی کشور و ضامن استقلال و موجب اعتبار و حیثیت برای مملکت، ملت و نظام هستند که از نمونه‌های بارز آن شهید حسن باقری در دوران هشت سال دفاع مقدس است. جوان 22 ساله‌ای که نه دانشگاه جنگ رفته بود و نه علوم و فنون نظامی‌دیده بود اما نبوغ نظامی‌خاصی داشت و نقشه‌هایی را که برای عملیات مختلف طراحی کرده بود بعدها در تجزیه‌وتحلیل ژنرال‌های بزرگ گفته‌شده این‌ها بی‌نظیر بوده.
نجفی گفت: این ذهن‌های‌خلاق، این فکرهای برجسته، انسان‌های علاقه‌مند و عاشق استقلال مملکتشان امروز در کنار آن استعداد خلاق و هوشی که داشته‌اند، احساس مسئولیت نموده و مسئولانه ورود کرده‌اند و در مقابل این مشکلاتی که داریم بی‌تفاوت نبوده‌اند و امروز ما توانسته‌ایم از این گردنه‌های سخت عبور کنیم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه «نخبگی یک شمشیر دو لبه است که هم می‌شود از آن‌هم در جهت منفی استفاده کرد و هم در جهت مثبت»، گفت: کسی که هوش خودش را در اختیار پیشرفت خود، خانواده، جامعه و کشورش قرار می‌دهد، این نقش نقشی مثبت است و وظیفه مهمی‌که بر عهده ما است این است که کاری کنیم تا نخبگان و شخصیت‌های برجسته کشور باانگیزه به کارشان ادامه دهند.
وی با اشاره به مطرح‌شدن بحث فرارمغزها نیز گفت: مدیران و عوامل آموزشی و پرورشی مدارس باید در وجود این دانش‌آموزان عزیز و نخبه عشق و علاقه به میهن و مردم کشورشان را نهادینه کنند و این نیاز به کار و تلاش دارد که ما در آموزش‌وپرورش این رسالت مهم را بر عهده‌داریم که عشق به میهن و عشق به مام وطن را در وجود این دانش‌آموزان عزیزمان نهادینه کنیم و کمک کنیم تا این عزیزان عاشق وطن‌شان بشوند مثل شهید احمدی روشن و دیگر شهدای هسته‌ای.
نجفی با اشاره به برنامه‌های آموزش‌وپرورش درزمینه کشف و رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزی، گفت: ما در آموزش‌وپرورش برای بحث نخبگی اهمیت قائل هستیم و بر همین اساس در قالب طرح شهاب همکاری بسیار خوبی با بنیاد ملی نخبگان در راستای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی در بخش‌های مختلف وجود دارد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم جلوگیری از هرزروی نخبگان و استعدادهای برتر کشور، گفت: شناسایی نخبگان فقط کار آموزش‌وپرورش نیست، بلکه این‌یک وظیفه همگانی است و همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا با کمک‌های مادی و معنوی بتوانیم مجموعه نخبگان استان را در کنار بنیاد ملی نخبگان حمایت کنیم و خدمت ماندگاری به این بزرگواران داشته‌باشیم.
وی ضمن قدردانی از مسئولان حاضر در مراسم گفت:  حضور شخصیت‌ها و مقامات استانی و شهری در این مراسم منشأ ایجاد  انگیزه بیشتر برای این دانش‌آموزان است تا حس کنند که می‌توانند با حمایت‌های خوبی که از آنان می‌شود در آینده بدرخشند و موفقیت‌های خوبی را برای کشور و استان‌شان کسب نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی