[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

کوه‌خواری وجود ندارد، واگذاری‌ها ‌قانونی بوده است، روزنامه شیراز نوین

در پی تهیه کلیپ خبرگزاری فارس در استان فارس مبنی بر کوه‌خواری کوه دراک و نسبت دادن آن به سازمان جهاد‌کشاورزی استان فارس ضمن تعجب از این که این تهیه‌کننده دلسوز !!! چرا با مدیران این سازمان و یا مدیر عامل  آن شرکت صحبت نکرده و راه برد دوربین مخفی را در دستور کار خود قرار داده است و برای تشویش افکار عمومی‌مردم نه تنها استان فارس بلکه کل کشور آغاز کلیپ را نیز با منظری از پارک دراک  شیراز، آغاز می‌نماید تا همه دیدگاه‌های‌ ندیده از طرح، ذهنشان به سمت و سوی ساختمان‌سازی و خیابان‌کشی‌ها ‌و ... برود و آن را به سازمان جهاد کشاورزی نسبت دهند، این عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای  و مغرضانه بودن تهیه آن، به عنوان دروغ پردازی به مردم، تشویش افکار عمومی‌ و بهانه دست دشمنان قرار دادن از سوی اداره حقوقی این سازمان و از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.
روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن بیان این مطلب اظهار نظر محمود دوکوهکی مدیر عامل شرکت صادق، علی ارغون مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی استان فارس را به شرح زیر در اختیار رسانه‌های‌جمعی قرار داده است.
محمود دوکوهکی مدیر عامل شرکت ایثارگران صادق گفت: این شرکت در زمینه حمایت از خانواده شهداء و ایثارگران از سال 72 فعالیت خود را آغاز نموده است.
وی افزود: از سال 81 پیگیری‌های‌لازم جهت اخذ این اراضی انجام شد و نهایتاً در سال 87 از مراجع قانونی 138 هکتار از زمین‌های‌پیربرد حمزه‌ای در قالب طرح طوبی برای بحث کاشت درختان انگور، انجیر و بادام در اختیار این شرکت قرار داده شده است و از آن سال این شرکت در همین راستا به فعالیت خود مشغول بوده و به منظور حفظ و حراست بهتر از مجموعه و جلوگیری از ورود دام‌های‌ موجود در منطقه که باعث تخریب درختان و سیستم‌های‌آبیاری قطره‌ای مجموعه می‌شد پیگیری‌هایی لازم نسبت به دریافت مجوز دیوارگذاری دور قطعات اقدام شد و بنابراین دیوارگذاری شرکت پس از اخذ مجوز قانونی می‌باشد. مدیرعامل شرکت صادق تأکید کرد: درب ورودی متعلق به این شرکت نیست و ارتفاع دیوارها به گونه‌ای است که حتی یک پسر بچه هم  می‌تواند به راحتی از آن عبور کند، نگهبانی فقط در یک ساختمان مستقر است و نیز نسبت به چاهی که اعلام شده پروانه بهره‌برداری آن از سازمان آب اخذ شده و این هم قانونی است. 
وی با اشاره به این که زمین‌های‌ در اختیار شرکت قانونی است، گفت: اخیراً قرار منع تعقیب چه از نظر حفر چاه و چه از نظر واگذاری زمین‌ها‌ از دادستانی گرفته شده و نسبت به شکایت مطروحه از سوی شعبه 20 بازپرسی دادگستری فارس قرار منع تعقیب صادر و به ما ابلاغ گردیده است. وی در خاتمه ضمن اظهار ناخشنودی از تهیه کنندگان مغرض کلیپ مربوطه خاطر نشان کرد: به واسطه نداشتن اخلاق حرفه‌ای در کارشان و افترا زدن به اعضاء این شرکت و اهانت آن‌ها‌ به خانواده شهداء و ایثارگران با تعبیر کوه‌خواری، این موضوع از سوی مراجع قانونی در حال پیگیری هست و امیدواریم مسئولان قضایی ضمن بازدید از این قطعات با این گونه افراد خبرنگارنما که هدفشان چیز دیگری است و سبب تشویش اذهان عمومی‌به ویژه در شرایط کنونی جامعه می‌شوند برخورد جدی وقاطعانه‌ای داشته‌باشند، چرا که نه کار غیرقانونی انجام شده است، نه با داشتن کیوسک‌های‌نگهبانی متعدد از تردد افراد جلوگیری می‌شود و نه دیوارها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که کسی در فکر انجام کار محرمانه‌ای باشد!!!
علی ارغون مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مورد واگذاری زمین به شرکت تعاونی چند منظوره صادق اظهار داشت: شرکت تعاونی چند منظوره صادق که متعلق به خانواده شهداء، ایثارگران و جانبازان جهاد سازندگی سابق می‌باشد همانند سایر اشخاص حقیقی و حقوقی در سال 1387 از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در قالب طرح طوبی واگذاری زمین را در پلاک حمزه‌ای شیراز درخواست می‌کند و در همان سال این درخواست به تصویب کمیته طرح طوبی در مدیریت شهرستان شیراز می‌رسد.
مدیر امور اراضی در ادامه گفت: در جلسه مورخ 27/7/87 کمیسیون ماده 2 واگذاری اراضی استان ، با واگذاری میزان 138.2953 هکتار از اراضی ملی پلاک‌های‌1/2206 و 1646 بخش 4 فارس مشهور به پیر‌برد و حمزه‌ای شهرستان شیراز برای اجرای طرح طوبی( باغداری) موافقت کرده و قرارداد اجاره در مورخ 23/9/87 منعقد شده و اراضی تحویل شرکت مذکور شده است. 
وی افزود: در جلسه مورخ 10/11/90 کمیسیون ماده 2 واگذاری نیز با عنایت به پیشرفت فیزیکی طرح با تمدید قرارداد اجاره طرح مذکور به مدت 3 سال موافقت می‌گردد و قرارداد اجاره آن به شماره 321800 مورخ 28/2/91 تنظیم می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی